Серед пасажирів субмарини, яка зникла біля місця аварії "Титаніка", – мільярдер Гардінґ. Кисню в ній – менш ніж на 96 годин

Місія до "Титаніка" вирушила з Ньюфаундленду
Фото: Hamish Harding / Twitter
Серед пасажирів субмарини "Титан", яка 19 червня прямувала до затопленого "Титаніка" і зникла, – британський мільярдер Геміш Гардінґ. Про це у Facebook повідомив його пасинок Браян Сзаш.

Окрім того, Гардінґ повідомляв 18 червня, що приєднається до експедиції до "Титаніка", яку організувала компанія OceanGate Expeditions.

"Через найгіршу впродовж останніх 40 років зиму на Ньюфаундленді ця місія, схоже, стане першою і єдиною пілотованою місією до "Титаніка" 2023 року. Щойно відкрилося погодне вікно, і ми збираємося спробувати опуститися під воду завтра. Учора ми відпливли із Сент-Джонса, Ньюфаундленд, Канада, і плануємо розпочати занурення приблизно о 4.00 завтрашнього дня", – писав він у Facebook.

Планували, що учасники місії повернуться на Ньюфаундленд 20 червня. Але зв'язок із човном, на борту якого було п'ятеро осіб, зник на глибині приблизно 4 км, на відстані 448 км від американського півострова Кейп-Код, повідомляє ВВС.

За інформацією Sky News, окрім Гардінґа, на борту "Титана" – гендиректор і засновник OceanGate Expeditions Стоктон Раш і французький пілот-підводник Поль-Анрі Наржоле.

Також на борту підводного човна – бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулейман, додає CNN, посилаючись на заяву сім'ї. Шахзада Давуд є віцеглавою корпорації Dawood Hercules, що входить до групи Dawood Group, Daily Mail називає бізнесмена, який живе у Британії, однією з найбагатших людей Пакистану. Старшому Давуду 48 років, синові, який вирушив з ним до решток "Титаніка", – 19.

Станом на 17.00 19 червня за місцевим часом аварійного кисню на судні залишилося на 70–96 годин, додає ВВС.

Колишній капітан підводного човна ВМС США Томас Шугарт в інтерв'ю CNN сказав, що той факт, що пошуковим групам досі не надійшло жодних звісток від зниклого підводного човна, викликає серйозні побоювання за долю людей на його борту. Він пояснив, що, якби підводний човен мав "відносно невелику проблему, яка змусила їх несподівано спливти", локаційний маяк, імовірно, виявив би його до цього часу.

"Якщо вони з якоїсь причини застрягли на дні, то я ще не чув про рятувальні засоби, які могли б повернути їх вчасно", – додав він, зазначивши, що в разі, якщо підводний човен опустився на дно через затоплення, то, "з огляду на граничну глибину, шанси, знову ж таки, не дуже великі".

Контекст:

Уламки "Титаніка" розташовані за 435 миль (700 км) на південь від Сент-Джонса, Ньюфаундленд у Канаді, рятувальну місію проводять із Бостона у США, повідомляє ВВС.