"Серйозний саботаж". Служба безпеки Швеції назвала ймовірну причину пошкодження "Північних потоків"

Слідчі дії на місці завершено
Фото: ЕРА
Причиною пошкодження газогонів "Північний потік" і "Північний потік – 2" стали вибухи. Такий висновок попереднього слідства 6 жовтня оприлюднили на сайті Служби безпеки Швеції.

Разом із береговою охороною, армією та поліцією вона провела обстеження місць розриву й заявляє про випадок "серйозного саботажу".

Там вважають, що в економічній зоні Швеції в Балтійському морі сталося кілька вибухів, і це пошкодило труби, якими транспортували паливо.

Із місця вибухів зробили виймання, експерти розпочали дослідження доказів.

"Продовження попереднього розслідування має продемонструвати, чи можна комусь висунути підозру, а потім притягнути до кримінальної відповідальності", – ідеться в повідомленні.

Слідчі дії на місці завершено, поінформувала шведська служба безпеки, пpокуратура зняла оточення в акваторії.

Контекст:

Витік на одній із ниток магістралі "Північний потік – 2" в економічній зоні Данії зафіксували в ніч із 25-го на 26 вересня. Згодом такі витоки зафіксували з обох ниток першого "Північного потоку" й виявили на північний схід від острова.

Данія і Швеція оголосили обмеження для судноплавства невдовзі після того, як виявили аварійну ділянку, де паливо потрапляє в море. 29 вересня у Швеції заявили про четвертий витік газу з "Північного потоку".

Незадовго до падіння тиску у трубах і виявлення витоку газу шведські й данські сейсмологічні станції зафіксували підводні вибухи.

30 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що пошкодження газогонів "Північний потік" і "Північний потік – 2" організували західні країни, а США "є головним вигодонабувачем". У відповідь президент США Джо Байден назвав пошкодження "Північних потоків" свідомим саботажем і заявив, що США з'ясують причину інциденту.

На думку радниці міністра енергетики України Олени Зеркаль, Росія могла навмисно пошкодити "Північні потоки", щоб уникнути штрафів за недопостачання газу європейським споживачам.