Ще один соратник Навального, ексголова штабу у Новосибірську, покинув РФ
За словами Бойка, він так вирішив після арешту колишньої очільниці штабу Навального в Уфі Лілії Чанишевої, яка стала першою затриманою за ч. 1 ст. 282.1 (створення екстремістської спільноти) Кримінального кодексу РФ після того, як суд заборонив та визнав екстремістськими штаби та Фонд боротьби з корупцією Навального.
"У матеріалах справи Лілії Чанишевої досить поміняти Уфу на Новосибірськ, і все інше слово у слово підходить, щоб забезпечити мені регулярні побачення з сім'єю за розкладом. Окрім того, за моїми даними, такі матеріали вже є. Оскільки я не бачу жодного аргументу, як моє повернення та поміщення у СІЗО допоможе російському суспільству впоратися з узурпацією влади окупантами, найближчим часом ми вирішили не повертатися в країну", – сказав Бойко.
Він підкреслив, що сподівається повернутися до РФ "якнайшвидше".
На запитання "чому всі їдуть, а один Олексій сидить у колонії", поставлене в ефірі "Дождя", Бойко відповів, що він не має популярності Навального, і якщо він сяде – це не принесе жодної користі і буде безглуздо.
Він також є депутатом міськради Новосибірська, але вважає, що від'їзд на його депутатській діяльності ніяк не позначиться. Його колега Антон Картавін заявив, що Бойко "залишається депутатом, його помічники й надалі прийматимуть щовівторка, працюватимуть в окрузі, у комісіях і на сесії".
У листопаді Росію також покинула Ірина Фатьянова, ексголова штабу Навального у Санкт-Петербурзі.
Контекст:
Прокуратура Москви 16 квітня цього року висунула вимогу визнати фонди та штаби Навального екстремістськими організаціями. За версією відомства, соратники Навального хочуть "створити умови зміни основ конституційного ладу, зокрема з використанням сценарію "кольорової революції".
Штаби Навального у різних містах РФ оголосили про припинення діяльності. 26 квітня прокуратура Москви тимчасово заборонила їхню роботу до рішення Мосміськсуду за позовом про визнання штабів політика екстремістськими організаціями.
Справи про визнання ФБК екстремістською організацією оголосили "державною таємницею", повідомляв директор ФБК Іван Жданов.
На початку червня президент Росії Володимир Путін підписав закон, який забороняє брати участь у виборах людям, причетним до діяльності екстремістської або терористичної організації. У РФ його назвали "законом проти ФБК".
9 червня Мосміськсуд визнав засновані Навальним організації екстремістськими. Тепер діяльність фондів офіційно заборонено, а їхні члени і навіть просто прибічники, згідно з новим законом, не зможуть обиратися в законодавчі органи всіх рівнів протягом кількох років.
Навальний заявив, що рішення Мосміськсуду не змусить його самого та його прибічників відступити від своєї мети.
У вересні 2021 року стосовно Олексія Навального, а також його прибічників Леоніда Волкова та Івана Жданова у РФ порушили кримінальну справу про створення та керівництво екстремістською спільнотою.
Відповідно до ст. 282 КК РФ, створення екстремістської спільноти та керівництво нею карається штрафом у розмірі від 400 тис. руб. до 800 тис. руб. або позбавленням волі строком від шести до 10 років.