Шевцова: В Україні досі є суспільна база для кремлівського впливу – як серед політиків, так і в суспільстві загалом

Шевцова: Комусь може здатися, що Україна рухається повільно, але насправді в нинішніх умовах вона рухається в нормальному темпі
Фото: ned.org

Російський політолог Лілія Шевцова впевнена, що Росія не може дати Україні спокою, тому що в неї ще є шанс на "цивілізований ривок", який стане заразливим прикладом для росіян і призведе до смерті кремлівської влади.

На думку російського політолога Лілії Шевцової, Кремль намагається перешкодити європейським планам України, оскільки її успіх на цьому шляху може призвести до падіння нинішнього уряду Росії. Про це вона розповіла в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ".

Політолог уважає, що у Кремлі не можуть спокійно ставитися до України, тому що в неї ще є шанс на "цивілізований ривок", який стане заразливим прикладом для Росії та смертю для кремлівської влади.

"Спроби зіпсувати Україні шлях до Європи не припинять. Для цього не обов'язково вести тільки військові дії. Термін "гібридна війна" правильний, бо передбачає безліч способів кооптації частини українського політичного класу. В Україні досі є суспільна база для кремлівського впливу – як серед політиків, так і в суспільстві загалом", – сказала вона.

Шевцова також зазначила, що нині Кремль шукає зміну тактики щодо України, тому що вона перестала бути мобілізаційним фактором для росіян.

"Російське населення не хоче воювати з Україною: 63% росіян хотіли би дружніх відносин з Україною, 27% хоче мати підконтрольну Україну. Росіяни більше не готові жертвувати собою заради експансії в Україні. І Кремль це розуміє. Він хоче відвернути увагу світу від України. Сирія – це був спосіб відволікання від України – не вдалося. Тому тепер Путін шукає нові тактики щодо вас – адже вже стало зрозуміло, що такий Донбас в Україну назад не засунеш. Найімовірніше, Кремль тепер робить у Донбасі змішану модель "Придністров'я+Абхазія", – додала політолог.

Також, на її думку, Україні, незважаючи на втрату територій, удалося зміцнити державність, створити армію та зберегти зовнішньополітичний вектор.

"Навіть більше, ви зберегли живе, активне суспільство, яке часто компенсує слабкість держави. У вас провалився "русский мир". Навіть більше того, щойно Євросоюз дав вам печатку в паспорті – проголосував за скасування віз – це величезний бонус і ваше величезне досягнення. Так, комусь може здатися, що Україна рухається повільно, але насправді в нинішніх умовах ви рухаєтесь у нормальному темпі. Ваші е-декларації за всіх складнощів – це взагалі наша мрія", – зазначила Шевцова.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками.

Україна, США та низка інших держав звинувачують Російську Федерацію у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці звинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.