Шлосберг: Я кажу росіянам: "Ви розумієте, що Путін власне письмове слово глави держави розірвав?" G

Шлосберг: Сприйняття подій 2014 року щодо Криму залишається для величезної кількості жителів Росії незрозумілим
Фото: shlosberg.ru

Російський опозиційний політик Лев Шлосберг в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман зазначив, що президент РФ Володимир Путін підписував Договір про дружбу і співробітництво між Росією та Україною, а згодом порушив його анексією Криму.

Анексія Росією Криму засвідчила, що президент РФ Володимир Путін не дотримує власного слова. Про це російський опозиціонер Лев Шлосберг заявив у програмі "БАЦМАН" головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Насправді сприйняття подій 2014 року щодо Криму залишається для величезної кількості жителів Росії незрозумілим. Людям не пояснили, що сталося, досі. Російська влада була в цьому не зацікавлена. Іноді мені доводиться брати участь у цих суперечках – і я запитую в людей: "Скажіть: ви в курсі, що Договір про дружбу і співробітництво між Росією та Україною спочатку підписав [перший президент Росії Борис] Єльцин, а потім Путін, і в цьому договорі підтверджено непорушність державних кордонів?" На чому взагалі тримаються договори будь-яких сусідніх країн? Відсутність претензій щодо державного кордону є умовою підписання такого договору. Я кажу: "Ви розумієте, що Путін власне письмове слово глави держави розірвав? Ви розумієте, що це таке і що це означає для Росії?" – сказав Шлосберг.

За його словами, після цього запитання "дехто починає замислюватися, що щось сталося не те".

"Але всієї повноти інформації у людей немає. Тобто обговорення долі країни, долі російської демократії, відновлення всіх базових прав і свобод людини для абсолютної більшості жителів Росії не пов'язане з розв'язанням проблеми Криму і Донбасу, тому що у громадській думці, в головах у людей це перестало бути проблемою. Люди не сприймають це як проблему. Російська держава заявляє: "Усе, історію закінчено, усе оформлено, договори підписано – обговорювати нічого". І люди слідом за державою і державною пропагандою не бачать – навіть ті, хто вважає обов'язковими реформи у країні, – не бачать потреби повертатися до російсько-українських відносин, встановлювати мир, заспокоювати Донбас і порушувати питання, що робити в ситуації із Кримом. Тому що ми зараз – країна з невизнаними державними кордонами", – пояснив російський опозиціонер.

Шлосберг: Більшість громадян Росії, які живуть у Криму, зберегла українські паспорти. Люди розуміють, що історія може повернутися по-різному. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.