Шойгу приїхав у КНДР. Він зустрівся з міністром оборони Північної Кореї і заявив, що "з перших хвилин відчув турботу й увагу"
Напередодні в аеропорту столиці Північної Кореї Пхеньяні відбулася урочиста церемонія зустрічі російської військової делегації, повідомляє місцеве агентство ЦТАК. Під час зустрічі "панувала тепла атмосфера вітання", зазначає агентство. Військовослужбовиця Північної Кореї подарувала міністру оборони РФ квіти, а потім "у супроводі гарячого вітання військовослужбовців [Корейської народної армії] Шойгу попрямував на місце ночівлі", пише агентство.
Удень 26 липня Шойгу провів переговори із міністром оборони Північної Кореї Кан Сун Намом. Пресслужба міноборони країни-агресора опублікувала відео зустрічі.
У кадрі Шойгу заявив, що "з перших хвилин відчув турботу й увагу". Він додав, що хоче "не тільки активно попрацювати, але й довідатися багато цікавого про КНДР, культуру, традиції та пам'ятки".
Міністр оборони Росії прибув до КНДР у 70-ту річницю перемир'я в Корейській війні (Пхеньян її називає "Вітчизняною визвольною війною"). Очікують, що сьогодні в Північній Кореї відбудеться святковий парад, де продемонструють "нове озброєння", пише Reuters. Як зазначає агентство, окрім Шойгу, на ньому може бути також член політбюро Комуністичної партії Китаю Лі Хунчжун.
BBC повідомляє, що цей візит у КНДР перший у своєму роді після початку пандемії COVID-19 і введення у країні карантинних обмежень. Як зазначає ЗМІ, Північна Корея на початку 2020 року закрилася від усіх торговельних і дипломатичних зв'язків, навіть із Росією й Китаєм, її основними економічними й політичними партнерами.
Контекст:
КНДР – одна з країн, яка надає Росії військову допомогу у війні проти України.
У січні 2023 року США оприлюднили докази того, що Північна Корея постачає зброю РФ. КНДР це заперечує і звинувачує США у "розповсюдженні чуток".
У березні координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Росія хоче закупити боєприпаси у КНДР в обмін на продовольство.
Того самого місяця США оголосили про введення санкцій проти громадянина Словаччини Ашота Мкртичева, який координував постачання зброї й супутньої техніки в Росію з Північної Кореї. За даними американської сторони, він взаємодіяв з офіційними особами КНДР, щоб отримати понад 20 видів зброї та боєприпасів для РФ в обмін на комерційний літак, сировину, а також іншу продукцію для Пхеньяна.