Шольц перед вторгненням РФ заявив Путіну, що Україна не вступить у НАТО ще 30 років

За словами Шольца, Путін розпочав повномасштабну війну через "абсолютно абсурдні причини"
Фото: EPA

Перед початком повномасштабного вторгнення в Україну канцлер Німеччини Олаф Шольц запевняв президента Росії Володимира Путіна, що Україна протягом найближчих десятиліть не стане членом НАТО. Про це він заявив під час виступу 21 серпня, його цитує Welt.

Канцлер відкинув звинувачення в тому, що країни НАТО не дбали про інтереси безпеки Росії до 24 лютого.

Зокрема, він розповів, що на перемовинах щодо вступу України в НАТО він запевнив Путіна, що "протягом найближчих 30 років цього не станеться".

За словами Шольца, Путін розпочав повномасштабну війну через "абсолютно абсурдні причини". Наприклад, російський диктатор говорив канцлеру, що Україна й Білорусь не повинні існувати як окремі держави.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від позаблоковості. Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням. Курс на вступ до НАТО закріплений у Конституції України.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримає входження України до НАТО.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну країни НАТО надають Києву військову та гуманітарну допомогу, проте Альянс відмовився виконати прохання української влади й закрити повітряний простір над країною.

25 червня заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква заявив, що Україна визнає, що в короткостроковій перспективі її вступ до НАТО неможливий, але Альянс має підтвердити партнерство з Києвом.

За підсумками саміту НАТО в Мадриді (Іспанія), який проводили із 28-го до 30 червня 2022 року, лідери Альянсу затвердили нову стратегічну концепцію, у якій ідеться про те, що Росія становить "найзначнішу і пряму загрозу" безпеці НАТО, а "сильна, незалежна Україна є життєво необхідною для стабільності євроатлантичного простору".