Штам коронавірусу "Омікрон" не можна назвати легким, цунамі нових випадків величезне – глава ВООЗ

Гебреєсус: Штам "Омікрон" шпиталізує і вбиває людей

Фото: ЕРА

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус застеріг від того, щоб називати варіант коронавірусу "Омікрон" легким, у зв'язку з тим, що він швидко поширюється та вбиває людей у всьому світі. Про це 6 січня повідомляє ВВС.

Рекордна кількість людей, які заразилися штамом "Омікрон", поставила системи охорони здоров'я у світі під серйозний тиск, у США 3 січня зареєстрували понад 1 млн випадків захворювання на COVID-19 упродовж 24 годин, зазначив він.

"Хоча "Омікрон" здається менш важким порівняно з "Дельтою", особливо у вакцинованих, це не означає, що його варто класифікувати як легкий. Як і за попередніх варіантів, "Омікрон" шпиталізує і вбиває людей. Цунамі випадків настільки величезне та швидке, що переповнює системи охорони здоров'я у всьому світі", – заявив Гебреєсус.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ПАР 22 листопада 2021 виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". До 22 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти коронавірусу, але менш небезпечний.