Шустер: Мабуть, почуття провини перед Росією в Меркель сидить. Вона доброзичливо ставилася до Путіна
"Думаю, велика роль. Меркель – персонаж, про який ще багато книжок буде написано. Вона чутлива людина. Я думаю, від батька, який був священником, вона таку ось емпатію успадкувала. З іншого боку, це почуття емпатії і ось якесь почуття провини перед Росією через те, що наробили там нацисти протягом 1941–1945 років, у ній сидить. І вона ставилася до Путіна доброзичливо. Щодо політики, вона надто зазнала тиску бізнеслобі. Її партія – це партія великого бізнесу, партія німецьких корпорацій. Вони хотіли мати вільні руки в бізнесі з Росією, не хотіли жодних перешкод. Вони бачили в Росії величезний ринок для своїх технологій. Для них це було дуже важливо, і вони її, я думаю, зламали", – вважає Шустер.
За його словами, Меркель дозволила Путіну те, що не мало бути дозволено.
"Я дивлюся на Меркель як на державного діяча. Німеччина – складна країна. Сказати, що інкорпорацію Східної Німеччини до Західної вже завершено, не можна. Є регіони у східній Німеччині, де безробіття сягає 30–40% серед молоді. Там дуже сильні партії, які можна навіть назвати неонацистськими. Зрозуміло, що у злиднях екстремізм розвивається – і правий, і лівий. На це теж треба зважати на місцевих виборах завжди. Так чи інакше, це все відіграє величезну роль. Вона мала непростий період правління. Усе ж таки процес об'єднання остаточного цих двох Німеччин ще не закінчився. На Меркель можна дивитися щодо найрізноманітніших аспектів, але те, що вона дозволила Путіну те, чого дозволяти не треба було в жодному разі, це так, це точно", – наголосив Шустер.
Контекст:
Меркель обіймала посаду канцлера з 2005 року. Після 15 років на посаді вона відмовилася висувати свою кандидатуру на виборах. Про це вона заявила 2018 року, а в новорічному зверненні 2021 року підтвердила своє рішення.
26 вересня 2021 року в Німеччині відбулися вибори до Бундестагу. У них узяло участь 47 партій. 26 жовтня повноваження Меркель на посаді канцлера припинилися.
13 жовтня на заході, організованому Фондом Галуста Гюльбенкяна, Меркель заявила, що вважає правильними свої рішення щодо купівлі газу в Росії, коли вона очолювала уряд. "Ми завжди діємо в той час, у якому перебуваємо", – заявила ексканцлерка.