Шустер розповів, чи програли демократи вибори у США і що це означає для України G

Вибори до Конгресу США відбулися 8 листопада
Фото: ЕРА
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман телеведучий Савік Шустер заявив, що у зв'язку з виборами до Конгресу США настав "дуже серйозний політичний момент", пов'язаний із подальшою допомогою Сполучених Штатів Україні, яка протистоїть російській агресії.

"Після підсумків американських виборів це питання вже переходить, зокрема, у політичну площину. Тобто зараз питання – що буде з допомогою Україні. [...] Для Америки, з погляду американського, я сказав би, що демократи виграли", – сказав Шустер.

Він наголосив, що "американці не люблять монополії влади" і зазвичай партія, яка контролює Білий дім (зараз президентом США є Джо Байден із Демократичної партії), програє проміжні вибори.

"У Конгресі зазвичай партія, яка в Білому домі, втрачає приблизно 28 голосів, якщо в середньому брати. Це було і за [президента-демократа Барака] Обами. Слухайте, той самий [президент-республіканець Дональд] Трамп на проміжних виборах втратив 41 голос, якщо я не помиляюся, у Конгресі. Отже, тут вони втратять дев'ять максимум голосів демократів. Отже, Сенат вони зберегли", – пояснив Шустер.

Телеведучий зазначив, що саме в нижній палаті Конгресу, Палаті представників, "народжуються" законопроєкти і спікером буде представник Республіканської партії США.

"Звісно ж, вони гальмуватимуть допомогу Україні. Тому так поспішає Байден останній пакет – $36–37 млрд – проголосувати ще до кінця грудня для того, щоб було спокійніше наступного року. Тому що йому вже протягувати буде дедалі важче. Треба однаково домовлятися з трьома – п'ятьма республіканцями", – вважає він.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

8 листопада у США відбулися вибори до Конгресу, що складається з двох палат Палати представників і Сенату. Американські громадяни обирали всю Палату представників, а також 34 зі 100 сенаторів, губернаторів штатів і великої кількості держслужбовців на рівні місцевих громад. До цього обидві палати Конгресу контролювала з невеликою перевагою в голосах Демократична партія США.

У Сенаті Демократична партія здобула щонайменше 50 місць, тоді як Республіканська 49. 6 грудня має відбутися другий тур виборів у штаті Джорджія, де сенатором також може стати представник демократів, повідомляла The Washington Post. Проте навіть у разі перемоги кандидата від Республіканської партії в Сенаті республіканці вже не зможуть здобути більшість.

У Палаті представників республіканці подолали поріг у 218 місць і взяли її під контроль.

Перше засідання нового складу Конгресу відбудеться 3 січня 2023 року.