Siemens уклав першу велику угоду в Росії після скандалу з постачанням турбін у Крим
Електростанцію в Нижньокамську мають запустити з турбінами Siemens до травня 2021 року.
Німецький концерн Siemens 18 грудня підписав контракт на будівництво в російському Нижньокамську парогазової електростанції потужністю 495 МВт. Про це повідомила прес-служба компанії.
Контракт було укладено у присутності президента Татарстану Рустама Мінніханова та заступника прем'єр-міністра Баварії Ільзе Айгнер, а також президента Siemens AG Джо Кезера.
Згідно з контрактом, Siemens зобов'язався побудувати парогазову електростанцію під ключ як генпідрядник, субпідрядником є турецька будівельна компанія Enka.
Siemens доправить до Росії дві газові турбіни SGT5-2000Е та одну парову турбіну SST-600, а також устаткування для розподілу енергії.
Електростанцію мають запустити до травня 2021 року, у вартість контракту входить сервісна угода строком на 13 років.
21 липня Siemens повідомила, що в анексований Крим незаконно перемістили чотири їхні газотурбінні установки, які було доправлено влітку для електростанції в Тамані (Краснодарський край).
У Тамані компанія "Технопромэкспорт" будує електростанцію, де, згідно з контрактом, мають використовувати турбіни Siemens. За даними Reuters, ця сама компанія пов'язана з проектом електростанції в Севастополі, і німецьке обладнання із самого початку планували використовувати в анексованому Криму.
Siemens подала позови в російські суди й ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями у сфері постачань обладнання для парогазових електростанцій. Відповідачами стали компанії "Технопромэкспорт" і "Сименс технологии газовых турбин".
4 серпня Офіційний журнал Європейського союзу опублікував доповнення до списку осіб і компаній, які зазнали санкцій через анексію Криму. До нього увійшло троє людей і три юридичні особи, причетні до постачання на півострів турбін Siemens.