Сійярто 13 разів із початку повномасштабної війни їздив до РФ, що викликає питання в ЄС – Bloomberg
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто за час повномасштабної війни країни-агресора Росії проти України щонайменше 13 разів відвідував РФ, що викликає питання в європейських дипломатів – останній візит політика відбувся 26 березня. Про це інформує Bloomberg 26 березня.
У матеріалі зазначено, що така частота візитів викликала здивування у деяких європейських урядовців, які говорили на умовах анонімності і ставили під сумнів їхню мету.
Журналісти наголошують, що західні союзники або розірвали зв'язки, або різко скоротили контакти з РФ, а Угорщина пішла іншим шляхом, використовуючи свої зв'язки з Москвою для здобуття економічної вигоди. Автори статті пишуть, що Угорщина продовжує розширення своєї єдиної атомної електростанції за підтримки Росії.
"Енергетична співпраця між Угорщиною та Росією витримала найважчі часи", – цитує агентство Сійярто після зустрічі з російським віцепрем'єр-міністром Олександром Новаком у Москві.
За його словами, це дасть змогу Mol Nyrt, найбільшому угорському нафтопереробному заводу, який має свердловини в Росії, розширити свою присутність у країні.
Bloomberg зауважує, що візит міністра МЗС відбувся за кілька годин після того, як США оголосили, що Росія й Україна домовилися про припинення вогню в Чорному морі, попри це Кремль заявив, що його участь залежатиме від низки попередніх умов, зокрема послаблення санкцій.
Контекст:
Із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 2022 року Угорщина зробила заяви, які критикувала українська влада. Зокрема, прем'єр-міністр Віктор Орбан неодноразово висловлювався проти санкцій, які ЄС вводив проти Росії. У січні 2025 року він сказав, що настав час "викинути санкції з вікна" і налагодити відносини з РФ. На думку прем'єр-міністра Угорщини, зараз Брюссель у "фазі пияцтва", але "протверезіння" ще настане.
22 січня Bloomberg написало, що ЄС зіткнувся з потенційною загрозою пропустити строк продовження дії санкцій проти Росії через відмову Орбана продовжити їх. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляв, що такі дії Орбана можуть свідчити про його "гру в команді [нелегітимного президента РФ Володимира] Путіна".
Блокування з боку Угорщини відбулося 14 лютого, коли глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила на Мюнхенській конференції з безпеки, що ЄС має прискорити процес вступу України.
20 лютого Сійярто заявляв, що Угорщина не підтримає продовження санкцій проти РФ і Білорусі на засіданні Ради Євросоюзу. Угорщина підтримала продовження санкцій після дзвінка держсекретаря США Марко Рубіо Сійярто, інформувало Politico з посиланням на високопоставлені джерела.
4 березня через позицію Угорщини ЄС зупинив підготовку пакету додаткової військової підтримки для України на суму приблизно €20 млрд.
16 березня стало відомо, що в Угорщині відбудеться опитування щодо вступу України в Європейський союз.
17 березня Сійярто заявив, що протистоятиме пропозиціям Європейського союзу щодо підтримки України.
20 березня 26 лідерів Євросоюзу, за винятком Угорщини, закликали країни ЄС якнайшвидше активізувати зусилля із забезпечення України потрібною військовою допомогою.