Сім країн Євросоюзу схвалили в'їзд щепленим проти коронавірусу індійською вакциною Covishield – ЗМІ

Препарат проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробляють в Індії

Фото: EPA
Сім країн Європейського союзу дозволили в'їзд на свою територію іноземним туристам, що зробили щеплення індійським препаратом проти коронавірусу Covishield від AstraZeneca, яким вакцинували українців. Про це 1 липня повідомляє BBC News із посиланням на джерела.

Зокрема, в'їзд щепленим Covishield мандрівникам дозволили Австрія, Німеччина, Словенія, Греція, Ірландія та Іспанія. За даними джерел, аналогічне рішення ухвалили Ісландія та Швеція. Крім того, як зазначає BBC News, Естонія заявила, що визнає всі вакцини, дозволені в Індії, якими вакциновані проти COVID-19 туристи, що в'їжджають у країну.

Зазначають, що влада європейських країн пішла на такий крок після повідомлення про те, що щеплені вакциною Covishield не зможуть дістати COVID-сертифікат ЄС для подорожей, оскільки препарат не схвалило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA).

Раніше джерела BBC News повідомляли, що Індія не визнає вакцини ЄС проти COVID-19 та не пускатиме у країну осіб, щеплених європейськими препаратами, якщо Євросоюз не зробить те саме щодо індійських вакцин.

Контекст:

У березні Єврокомісія презентувала законопроєкт про введення цифрових COVID-паспортів. Сертифікат буде дійсним у всіх країнах – членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Повідомляли, що документ має полегшити поїздки. Зокрема, його власника можуть звільнити від проходження тесту або карантину після в'їзду в ту чи іншу країну.

Наприкінці місяця європейський комісар із питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який діятиме в ЄС. У ньому буде вказано дату народження, паспортні дані (з можливістю їхньої перевірки через QR-код), інформацію про наявність щеплення й тип вакцини, яку ввели власникові, чи є в нього антитіла (якщо людина вже перехворіла) або результат ПЛР-тесту (якщо людина і не вакцинувалася, і не хворіла).

9 червня Європарламент затвердив введення цифрового COVID-сертифіката. Система почала діяти в ЄС з 1 липня 2021 року строком на 12 місяців. Зазначають, що COVID-сертифікат не є попередньою умовою для вільного пересування і його не вважають проїзним документом.

Станом на 1 липня EMA схвалило вакцини проти COVID-19, розроблені компаніями Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson. Препарат Covishield виробництва Serum Institute of India рекомендувала для екстреного використання Всесвітня організація охорони здоров'я.