Син загиблої від "Новачка" британки попросив Путіна допомогти в допиті підозрюваних у вбивстві
Президент РФ Володимир Путін "повинен відмовитися від убивць" британки Дон Стерджесс, яка померла після отруєння "Новачком", уважає її син Еван Гоуп. Російського президента він попросив допомогти поліції Великобританії допитати росіян, підозрюваних в отруєнні.
Британець Еван Гоуп, 20-річний син Дон Стерджесс, яка померла після отруєння "Новачком", звернувся до президента РФ Володимира Путіна із проханням допомогти поліції Великобританії допитати двох громадян Росії, підозрюваних у вбивстві. Текст листа опублікувало 2 березня видання Sunday Mirror.
Гоуп підкреслює, що двоє росіян, яких британська поліція вважає відповідальними за смерть його матері, "схоже, захищені" російською владою. Син загиблої звернувся до Путіна "як до людини" і зазначив, що його мати "заслуговує справедливості".
Британському виданню Гоуп висловив побоювання, що його мати "не зможе спочити з миром", поки розслідування не буде завершено. За його словами, "Путін повинен відмовитися від цих убивць".
У березні 2018 року "Новачком" отруїли екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію, захворів також поліцейський Нік Бейлі, який працював на місці інциденту.
У червні після отруєння "Новачком" було госпіталізовано жителів Еймсбері Роулі та його подругу Дон Стерджесс.
За інформацією The Sun, пара відвідувала сади королеви Єлизавети в Солсбері, розташовані за 1,6 км від місця, де в березні "Новачком" отруїли Скрипалів. Слідство не вважає інцидент із Роулі і Стерджесс спланованим замахом. За словами міністра безпеки Великобританії Бена Воллеса, постраждала пара не була пов'язана зі Скрипалями.
Роулі повідомив слідчим, що знайшов флакон із рідиною, вирішив, що це парфуми, і дав його Стерджесс. Та нанесла рідину собі на обличчя і зап'ястя.
Усі постраждалі, окрім Стерджесс, вижили.
5 вересня у прокуратурі Британії назвали прізвища, під якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали у країну – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ.
Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди суто на екскурсію. Свою причетність до отруєння та роботи у ГРУ вони заперечували.
26 вересня в розслідуванні групи Bellingcat і The Insider з'ясували, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга.
8 жовтня було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з яким справжнє прізвище Петрова – Мішкін. У повідомленні йшлося, що він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова.