"Синьйоре Ніколасе Мадуро". Папа римський Франциск у листі до лідера Венесуели не назвав його президентом – ЗМІ
Папа римський Франциск 7 лютого надіслав відповідь на лист президента Венесуели Ніколаса Мадуро, в якому той просив понтифіка посприяти вирішенню кризи у країні, пише видання Corriere della Sera.
Папа римський Франциск у листі до чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро звернувся словами "синьйоре Ніколасе Мадуро", а не "президенте Ніколасе Мадуро". На це звернуло увагу італійське видання Corriere della Sera.
Франциск 7 лютого надіслав відповідь на лист Мадуро, в якому той просив понтифіка посприяти вирішенню кризи, що склалася зараз у Венесуелі.
Папа римський написав у листі, що влада Венесуели неодноразово зверталася до святого престолу по допомогу в урегулюванні ситуації, однак дій, які було погоджено на зустрічі, влада країни не робила. Мадуро також ігнорував узяті на себе зобов'язання, ідеться в документі.
Святий престол чітко вказав, на яких умовах можливий діалог, і висунув низку вимог, які він уважає необхідними для ефективного діалогу, пише видання. Франциск закликав Мадуро уникати "будь-яких форм кровопролиття".
Він заявив, що його турбують "страждання благородного венесуельського народу, яким, здається, немає кінця".
У Венесуелі триває політична криза. 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який набрав найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що визнає це рішення.
24 січня президент РФ Володимир Путін висловив підтримку Мадуро.
31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели. 4 лютого 19 країн Європейського союзу ухвалили спільну декларацію, в якій визнали Гуайдо тимчасовим президентом цієї країни.