Сліпе прослуховування показало, що сучасні скрипки кращі від скрипок Страдіварі
Музиканти з хорошим слухом і звичайні люди не змогли відрізнити якість звучання сучасної скрипки від скрипок майстра Страдіварі, оцінювані мільйонами доларів.
Група вчених на чолі з фізиком-акустиком із Франції Клавдією Фріц провели експеримент зі сліпого прослуховування сучасних скрипок і старовинних скрипок роботи Антоніо Страдіварі. Про це повідомляє nrp.
В експерименті брало участь майже 140 людей, які оцінювали звуки трьох сучасних скрипок і трьох інструментів Страдіварі в окремому виконанні та у складі оркестру.
До аудиторії, яка оцінювала звучання, входили як неспеціалісти, так і люди "з досвідченим слухом", зокрема музиканти.
Експерименти в Парижі та Нью-Йорку показали, що слухачі вважають звук сучасних скрипок кращим, ніж звук скрипок Страдіварі. Це стосується і окремого виконання, і виконання у складі оркестру.
Коментуючи результати дослідження, Фріц зазначила, що вони не обов'язково можуть бути екстрапольовані на всі скрипки, тому що сліпі прослуховування були тільки з шістьма музичними інструментами.
Вона висловила сумніви, що дані дослідження якось знизять ринкову вартість скрипок Страдіварі.
Майстер з виготовлення струнних інструментів Антоніо Страдіварі жив у Італії в 1644–1737 роках. Найбільш видатні скрипки було виготовлено в період з 1698-го до 1725 року. У 2011 році одну з них продали майже за $16 млн.
Збереглося приблизно 650 інструментів.