Собчак: Чесна розмова про чеченські проблеми може коштувати людям життя, як це сталося з Нємцовим
За словами російської журналістки Ксенії Собчак, щоб зрозуміти, що може статися з опозиційним політиком у Чечні, досить подивитися відео її візиту у Грозний.
Кандидат у президенти РФ журналістка Ксенія Собчак у зверненні на сайті свого руху піддала критиці список політиків, які, за словами глави Чечні Рамзана Кадирова, відвідали республіку останнім часом.
"Міністрів федерального уряду, призначених прем'єром або президентом, уважати політиками взагалі не можна – вони цілком офіційно представляють виконавчу владу, а не виборців. Утім, сьогодні в Росії навіть депутати і функціонери парламентських партій навряд чи заслуговують на звання політиків: їх обрано не стільки народом, скільки адміністрацією", – написала вона.
Коментуючи наявність іноземних гостей, Собчак зазначила, що Кадиров "любить вражати їх розкішними прийомами і потьомкінськими селами показного добробуту".
"Тут немає нічого нового: Сталін теж любив демонструвати іноземцям досягнення соціалізму, видаючи табори за добровільний трудовий подвиг народу", – наголосила журналістка.
За її словами, з опозиціонерів Чечню відвідував тільки Яшин.
"Навіть чесна розмова про чеченські проблеми може коштувати людям життя, як це сталося з Борисом Нємцовим. Про те, що може статися з опозиційним політиком у Чечні, немає потреби робити припущення: можна просто подивитися відео мого візиту у Грозний. Цей візит було затьмарено негідною поведінкою ваших опричників, і сотні тисяч людей, що подивилися ці кадри, можуть здогадатися, чому у вашій республіці я не відчувала себе комфортно і безпечно", – заявила Собчак.
Вона зазначила, що про гостинність і повагу до жінки їй нагадують "листи від простих чеченців".
28 січня 2018 року Собчак відвідала Грозний і провела там одиночний пікет із вимогою звільнити керівника грозненського відділення правозахисного центру "Мемориал" Оюба Тітієва. Пізніше, коли журналістка гуляла вулицями Грозного, група чоловіків почала її ображати і говорити, що в Чечні Собчак не раді. Однак жодного фізичного насильства щодо журналістки допущено не було.