Солонін: Для підданих Сталіна і країн, які він захопив, перемога СРСР у Другій світовій війні була перемогою одного терористичного режиму над іншим G

Солонін: Люди не опинилися під владою режиму, який вибудовував Освенцим, але залишилися на десятиліття під владою іншого режиму, який набагато більше людей гнобив у таборах
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua. com
Для багатьох країн і територій перемога СРСР у Другій світовій війні означала зміну одного тоталітарного режиму на інший. Про це в ефірі програми "БАЦМАН" головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив російський історик і публіцист Марк Солонін.

Він зазначив, що в його фразі "Колима перемогла Освенцим" не варто "намагатися побачити якесь чеканне формулювання, яке в чотирьох словах описує підсумки Другої світової війни".

"Утім, я від нього зовсім не відмовляюся та готовий і зараз його повторити: що для підданих (які там громадяни, який народ) товариша Сталіна, а також для країн, народів, територій, які Сталін зміг захопити з 1939-го до 1945 року, – це великий перелік, включно з тими самими західними областям сучасної України, прибалтійськими країнами, нині незалежними тощо – для них так, безумовно, перемога Сталіна і сталінського режиму в цій війні була перемогою одного терористичного нелюдського режиму над іншим. Тобто ці люди уникнули можливості опинитися під владою режиму, який вибудовував Освенцим, але залишилися ще на довгі десятиліття під владою того режиму, який набагато більшу кількість людей гнобили в таборах, символом яких стала Колима", – сказав історик.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

23 серпня 1939 року СРСР і Німеччина вирішили розділити сфери впливу у Східній Європі і підписали договір про ненапад. Документ відомий як пакт Молотова – Ріббентропа, за прізвищами міністрів закордонних справ СРСР і Німеччини, які поставили під ним підписи. За тиждень після укладення пакту Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни. Закінчилася війна 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії.

1941 року Німеччина із союзниками, всупереч договору, напала на СРСР. Період із 22 червня 1941 року до 9 травня 1945 року в російській історіографії називають Великою Вітчизняною війною.

У РФ стверджують, що СРСР "ніколи не був союзником гітлерівської Німеччини" і що він вимушено підписав договір про ненапад. У МЗС Росії у 2019 році заявили, що цей крок дав змогу Радянському Союзу відтермінувати початок війни майже на два роки і зміцнити обороноздатність країни, "тим самим було врятовано сотні тисяч життів".