SpaceX скерувала на МКС місію Crew-5. Серед членів екіпажу – росіянка
Компанія SpaceX скерувала на кораблі Crew Dragon чотирьох людей на Міжнародну космічну станцію (МКС), зокрема першу жінку з корінних американців і першу росіянку на борту приватного американського корабля. Про це йдеться на сайті NASA.
Екіпаж стартував 5 жовтня опівдні за східним поясним часом зі стартового комплексу 39A у Космічному центрі Кеннеді у Флориді. Міжнародний екіпаж стане п'ятою комерційною ротаційною місією агентства зі SpaceX на борту орбітальної лабораторії.
Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту космічний корабель Dragon Endurance з астронавткою NASA Ніколь Манн як командиркою місії і Джошем Кассадою як пілотом.
Астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень Коїті Ваката і космонавтка "Роскосмосу" Анна Кікіна, які також перебувають на борту Dragon, виконуватимуть місію фахівців у своїй науковій експедиції в умовах мікрогравітації на борту космічної станції.
Адміністратор NASA Білл Нельсон розповів, що під час свого перебування на борту Міжнародної космічної станції Crew-5 проведе понад 200 наукових експериментів, зокрема дослідження щодо друку органів людини у космосі та кращого розуміння серцевих захворювань.
Манн, Кассада, Ваката і Кікіна приєднаються до екіпажу 68-ї експедиції космічної станції, до якого входять астронавти NASA Боб Гайнс, К'єлл Ліндгрен, Френк Рубіо та Джесіка Воткінс, астронавтка ЄКА (Європейського космічного агентства) Саманта Кристофоретті і космонавти "Роскосмосу" Сергій Прокоп'єв і Дмитро Петелін. На короткий час кількість екіпажу на борту космічної станції зросте до 11 осіб, поки за кілька днів на Землю не повернуться астронавти Гайнс, Ліндгрен, Воткінс і Крістофоретті.
Контекст:
Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті беруть участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство.
МКС зібрали на орбіті Землі у 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.
У 2014 році країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року.