SpaceX запустила на МКС космічний корабель з екіпажем з американців, росіянина і громадянина ОАЕ. Відео
Після старту перший ступінь Falcon 9 від'єднався та успішно приземлився на морську платформу.
На пілотованому кораблі на Міжнародну космічну станцію (МКС) вирушили чотири особи: астронавти NASA Стівен Бовен (командир корабля) і Вуді Гобург, астронавт з ОАЕ Султан аль-Неяді, а також російський космонавт Андрій Федяєв.
Стикування Dragon із МКС запланували на 8.17 за київським часом 3 березня, воно відбудеться в автоматичному режимі.
На МКС екіпаж проведе понад 200 наукових експериментів і демонстрацій технологій.
Ця місія дістала назву Crew-6. Як нагадав CNN, це сьома пілотована місія SpaceX для NASA. Спочатку її запуск планували на 27 лютого, але його скасували за кілька хвилин до старту через засмічення фільтра системи подавання запалювальної рідини.
Crew-6 змінить місію Crew-5, куди входять американські астронавти Ніколь Манн і Джош Кассада, японський астронавт Коічі Ваката і російська космонавтка Анна Кікіна, зазначило Space.com. Вони мають повернутися на Землю приблизно за п'ять днів після прибуття Crew-6.
Окрім того, зараз на МКС живуть американський астронавт Френк Рубіо та російські космонавти Сергій Прокоп'єв і Дмитро Петелін, які прибули у вересні 2022 року на борту російського космічного корабля "Союз МС-22". Спочатку планували, що їхня місія завершиться в березні 2023 року, але через витік охолоджувальної рідини на кораблі "Союз МС-22" ухвалили рішення відправити по них корабель "Союз МС-23". Повернення Рубіо, Прокоп'єва і Петеліна наразі запланували на "друге півріччя 2023 року", повідомив "Роскосмос".
Контекст:
Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті беруть участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС зібрали на орбіті Землі у 1998–2000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.
У 2014 році країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року, але в "Роскосмосі" говорили, що її ресурсу вистачить на чотири додаткові роки.
У липні 2022 року "Роскосмос" ухвалив рішення про вихід Росії із проєкту після 2024 року.