Спалах віспи мавп. У світі заразилося понад 50 тис. людей — ВООЗ
За даними ВООЗ, від лихоманки та інших симптомів, спричинених віспою мавп, у світі померло 16 осіб, а всього зареєстровано 50 496 випадків зараження вірусом.
За словами глави ВООЗ, світова громадськість має виявити "політичну волю й відданість" у стримуванні поширення вірусу.
"Можливо, у найближчому майбутньому ми житимемо з COVID-19. Але нам не обов'язково жити з віспою мавп", – сказав Тедрос Адханом Гебреєсус.
Він зазначив, що на Північну та Південну Америку припадає більше ніж половина доведених випадків у світі, а в деяких країнах і далі зростає кількість хворих.
Водночас зростання кількості випадків у Канаді та європейських країнах, включно з Німеччиною та Нідерландами, сповільнилася, сказав Тедрос.
Контекст:
Віспа мавп – рідкісне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин, зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я. Симптоми захворювання схожі на симптоми, які фіксували в пацієнтів із натуральною віспою, проте менш серйозні. Серед них: лихоманка, головний біль, слабкість, висипання на шкірі. Зазвичай симптоми минають без будь-якого лікування протягом двох-трьох тижнів, але в деяких випадках спричиняють ускладнення, які можуть призвести до смерті.
Вірус почав поширюватися у травні 2022 року, до початку серпня було зафіксовано понад 22 тис. випадків віспи мавп у 80 країнах, зокрема у країнах Європи, США, Канаді, Австралії.
23 липня Гебреєсус оголосив, що спалах віспи мавп визнали надзвичайною ситуацією глобального масштабу.
Специфічної вакцини від віспи мавп наразі немає, однак певний ступінь захисту дає вакцина від натуральної віспи, зокрема вакцина MVA-BN данської компанії Bavarian Nordic, схвалена ВООЗ 2019 року.
17 серпня 2022 року віцепрезидент компанії Рольф Сасс Соренсен заявив, що Bavarian Nordic A/S не впевнена у своїй здатності задовольнити попит на препарат у зв'язку з подальшим зростанням захворюваності.
Станом на 17 серпня віспу мавп виявили у 92 країнах.