Спецпрокурор Мюллер висунув нові обвинувачення проти Манафорта – ЗМІ
Односторінковий документ, який склав офіс спецпрокурора США Роберта Мюллера, не розкриває характеру нових обвинувачень проти екс-глави передвиборчого штабу президента Дональда Трампа Пола Манафорта, зазначило агентство Reuters із посиланням на окружний суд округу Колумбія.
Офіс спецпрокурора США Роберта Мюллера висунув нові обвинувачення проти екс-глави передвиборчого штабу президента Дональда Трампа Пола Манафорта та його помічника Річарда Гейтса. Про це 21 лютого Reuters повідомляє з посиланням на окружний суд округу Колумбія.
Агентство зазначає, що односторінковий документ не розкриває характеру нових обвинувачень. Газета Politico пояснює, що судові матеріали у справі Манафорта засекретили. Водночас нові обвинувачення могли висунути замість торішніх.
"Голос Америки" нагадав, що 16 лютого офіс Мюллера повідомив в іншому судовому документі про виявлення "додаткових кримінальних дій" Манафорта у зв'язку з низкою випадків шахрайства і змови в банківській сфері, які можуть бути пов'язаними з придбанням його будинку у Ферфаксі (штат Вірджинія).
30 жовтня 2017 року Манафорта і Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами і відправили під домашній арешт. За даними слідства, Манафорт і Гейтс згенерували десятки мільйонів доларів доходу в результаті їхньої роботи в Україні. Перший відмив понад $18 млн, а другий – більше ніж $3 млн.
У грудні суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов'язав носити електронний браслет.
Суд у справі політтехнологів може початися восени 2018 року.
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він повідомив у міністерство юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн. Ім'я Манафорта фігурує в "чорній бухгалтерії" Партії регіонів.
За даними Associated Press, із 2006-го до 2009 року Манафорт таємно працював на мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.
Із березня до серпня 2016 року Манафорт займався виборчою кампанією Трампа.