Спецпрокурор США може допитати Трампа у справі щодо втручання Росії у вибори
Адвокати президента США Дональда Трампа ведуть переговори із представниками спецпрокурора Роберта Мюллера про форму участі глави держави у слідчих діях, заявили джерела телеканала CNBC.
Команда юристів президента США Дональда Трампа не відкидає можливості його допиту спеціальним прокурором Робертом Мюллером у межах розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори 2016 року. Про це 8 січня повідомив телеканал CNBC, посилаючись на три джерела, ознайомлені із ситуацією.
За даними співрозмовників телеканала, адвокати Трампа разом із представниками ФБР обговорюють, у якому форматі й коли може бути проведено бесіду.
За словами двох джерел, обговорюють також компроміс, який дасть змогу уникнути допиту. Трамп може подати заяву щодо своєї невинуватості або пройти письмову співбесіду, інформує CNBC.
За даними співрозмовника телеканала, дискусії юристів Білого дому щодо цього питання почалися наприкінці жовтня, після того як офіс Мюллера висунув обвинувачення у змові проти США колишньому главі передвиборчої кампанії Трампа Полу Манафорту.
10 грудня 2016 року ЦРУ США дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори з метою допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.
Розслідування можливих зв'язків між російським урядом і штабом Трампа міністерство юстиції США у травні 2017 року довірило Мюллеру.
Трамп назвав обвинувачення на адресу свого штабу найбільшим "полюванням на відьом" в американській історії. Він критикував Мюллера за отримання доступу до тисяч листів, які надсилали й отримували люди з оточення глави Білого дому ще до вступу на посади у президентській адміністрації.
Спецпрокурор заявив, що листи дістали в законний спосіб.
30 жовтня Манафорту і його діловому партнеру Річарду Гейтсу висунули обвинувачення за 12 пунктами і відправили під домашній арешт. За даними слідства, Манафорт і Гейтс згенерували десятки мільйонів доларів доходу внаслідок їхньої роботи в Україні. Перший відмив більше ніж $18 млн, а другий – понад $3 млн.
15 грудня Федеральний суд округу Колумбія послабив запобіжний захід для Манафорта: дозволив йому переїхати до Флориди і зобов'язав носити електронний браслет.
З березня до серпня 2016 року Манафорт займався виборчою кампанією Трампа. У 2000-х роках він консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом Ріната Ахметова СКМ.