Спікер Держдуми РФ запропонував обговорити заборону на анонімність в інтернеті після нападу на школу в Казані
"Побачивши цю небезпеку, ми внесли зміни в законодавство, щоб підлітки не потрапляли в мережі різних інтернет-спільнот, які деформують реальність, які доводять до насильства і суїциду. Але вжитих заходів явно недостатньо. Трагедія в Казані підтверджує це. Необхідно зробити все, щоб таке більше не повторилося", – зауважив він.
Володін підкреслив, що "потрібні додаткові рішення", зокрема законодавчі. За його словами, ідеться про посилення практики видавання ліцензій на придбання зброї, зміцнення ролі сім'ї, організацію дозвілля підлітків.
"Лунають пропозиції піти від анонімності в інтернеті, що дозволить, вважають прихильники цієї ідеї, у рази знизити обсяг контенту, який пропагує насильство і героїзує екстремізм. Необхідно обговорювати", – заявив спікер Держдуми.
Російський юрист, правозахисник Марк Фейгін 11 травня в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що влада РФ використає напад на школу в Казані у своїх цілях. За його словами, найближчим часом у Росії можуть ще більше розширити повноваження силових структур.
Контекст:
Напад на гімназію в Казані стався 11 травня. Унаслідок нападу загинуло дев'ять осіб: семеро учнів, один учитель і ще одна жінка – працівниця школи. Влада назвала ім'я нападника – ним виявився 19-річний Ільназ Галявієв. ТАСС повідомив про 32 поранених учнів.
Mash написав, що Галявієв перед тим, як вирушити до школи, пообіцяв у соцмережі вбити "величезну кількість біосміття" і застрелитися.
Підозрюваний народився в день атаки на Всесвітні торгові центри в Нью-Йорку – 11 вересня 2001 року, зазначив канал "ВКонтакте" "Регион-116 | Казань". У школі, де сталася стрілянина, він раніше вчився.
Після стрілянини в Казані президент Росії Володимир Путін доручив голові Росгвардії Віктору Золотову терміново опрацювати нове положення про види зброї, дозволеної до цивільного обігу.