Спікером Палати депутатів Італії став прибічник Путіна, який називав його "світлом" і у 2014 році їздив до Криму
Депутат від "Ліги" набрав 222 голоси.
Як зазначає Bloomberg, раніше Фонтана обіймав посади міністра у справах сім'ї та міністра у європейських справах в уряді Джузеппе Конте. Він противник абортів і відомий своїми "твердими поглядами" на імміграцію. Також протягом своєї політичної кар'єри він виступав проти цивільних союзів одностатевих пар, ідеться в матеріалі El País. Фонтана заявляв, що "справжня сім'я" зазнає нападу.
У зовнішній політиці Фонтана дуже критично ставиться до президента США Джо Байдена, йдеться в матеріалі El País, водночас він "з ентузіазмом" висловлювався про президента Росії Володимира Путіна. Він називав його "орієнтиром для тих, хто вірить у моделі ідентичності суспільства" завдяки "великому християнському релігійному пробудженню, зафіксованому в країні", а також називав Путіна "світлом для нас".
Окрім того, у 2014 році він їздив до Криму як міжнародний спостерігач на запрошення Кремля. Тоді він заявив, що "кримчани відчувають, що повернулися до рідного дому", і закликав ЄС скасувати санкції проти Росії.
Сьогодні, у день голосування, у залі парламенту вивісили банер: "Ні пропутінському гомофобному президенту". Представники Демократичної партії назвали обрання Фонтани "провокацією" та "екстремістським" ходом.
У вересні в Італії провели позачергові парламентські вибори. На них перемогла партія Fratelli d'Italia ("Брати Італії"), лідером якої є Джорджа Мелоні. "Ліга" Маттео Сальвіні здобула 8,9% голосів, партія Forza Italia ("Вперед, Італіє") Сільвіо Берлусконі набрала 8,3%. Ці три політсили становлять правоцентристську коаліцію.
Як пише Bloomberg, вибори спікера нижньої палати знаменують собою останній крок перед консультаціями, спрямованими на вибір міністрів і формування нового уряду.
Контекст:
У липні в Італії виникла політична криза. Партія "Рух п'яти зірок", яка входила до коаліції, 14 липня бойкотувала голосування щодо довіри уряду. Тодішній прем'єр-міністр Маріо Драґі подав у відставку, але президент країни Серджо Маттарелла не прийняв її і запропонував виступити у парламенті ще раз.
20 липня Сенат Італії висловив довіру кабінету Драґі. За довіру проголосувало 95 сенаторів, проти було 35. Усього на засіданні було 192 сенатори, але у голосуванні взяло участь 133. Члени трьох найбільших партій "Рух п'яти зірок", "Вперед, Італіє" та "Ліга", які входили до коаліції, не взяли участі у голосуванні.
Драґі подав у відставку вдруге. Маттарелла прийняв її і призначив позачергові парламентські вибори.