"Справи-то кепські в Tesla, це всі знають". У "Роскосмосе" назвали запуск Falcon Heavy "гарним трюком"
Представник "Роскосмоса" Ігор Буренков не вважає компанію SpaceX американського бізнесмена Ілона Маска конкурентом російської держкорпорації.
Представник "Роскосмоса" Ігор Буренков назвав запуск надважкої ракети Falcon Heavy з електрокаром Tesla "гарним трюком". Про це він заявив у ефірі "Эха Москвы".
"Річ у тім, що є приватні компанії, які займаються дуже добре бізнесом. І дуже зацікавлені в залученні додаткових інвестицій у свій бізнес. Для цього вони влаштовують різні промоакції. Якщо ви помітили, цей запуск, його ж супроводжувала не порожня якась болванка або якийсь там вантаж, який, у принципі, було б не шкода втратити в разі невдачі, а його абсолютно конкретним автомобілем супроводили. І цей автомобіль не чужий", – наголосив Буренков.
Він вважає, що у запуску в космос саме цього автомобіля були причини.
"Потрібно якось поліпшувати справи. Справи-то кепські в Tesla, це всі знають. Ну, я не знаю, це конспірологія чи ні, але це дуже гарний трюк, це чудово", – зазначив представник "Роскосмоса".
Буренков не вважає компанію SpaceX американського бізнесмена Ілона Маска конкурентом "Роскосмоса". За його словами, приватні компанії орієнтовані на отримання прибутку, а державні "ставлять перед собою інші цілі".
6 лютого 2018 року з космодрому в Космічному центрі імені Кеннеді у штаті Флорида стартувала надважка ракета-носій Falcon Heavy приватної космічної компанії SpaceX. Після кількох витків навколо Землі ракета вийшла на геліоцентричну орбіту. 7 лютого засновник SpaceX і Tesla Ілон Маск повідомив, що машина, яку випустили з борту Falcon Heavy, перевищила орбіту Марса і рухається до поясу астероїдів.
У салоні електрокара під час запуску грала пісня Девіда Боуї Space Oddity, передбачено, що композиція звучатиме безперервно. За кермом – манекен у скафандрі SpaceX. До бардачка поклали пристрій Arch із циклом книг "Фундація" Айзека Азімова.
Falcon Heavy здатна нести до 63,8 тонни вантажів, її розробили для місячної та марсіанської місій.