США добудували склад озброєння у Польщі. Це найбільший об'єкт НАТО за останні десятиліття
Базу LTESM-C побудовано за зразком баз США. На складах комплексу зберігатимуть танки, БМП, артилерію, машини технічної охорони й самохідні мости, ідеться у повідомленні.
Загалом розмістять приблизно 2700 одиниць озброєння, додали у посольстві США у Варшаві.
"Можливість зберігання військової техніки на цій базі значно скоротить час реакції сил США, що зміцнить безпеку Польщі й усього східного флангу НАТО. Система безпеки, яку ми будуємо, ґрунтується на цьому принципі", – заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.
Він зазначив, що база є "важливим елементом стримування агресора і вияву солідарності всередині Північноатлантичного альянсу".
Як пояснила пресслужба польського оборонного відомства, комплекс дасть змогу швидко приймати підкріплення союзників, скорочуючи час їхнього повного оснащення з півтора місяця, у разі перекидання техніки зі США, до кількох днів.
LTESM-C займає 60 тис. м&³2; складських площ із регульованим рівнем вологості. Там можна зберігати і обладнання, і матеріали, необхідні для ремонту й експлуатації.
Реалізація проєкту тривала шість років і обійшлася НАТО і США $360 млн, пише американська військова газета Stars and Stripes. Це найбільша разова інвестиція в інфраструктуру Альянсу за 30 років, ідеться у матеріалі.
Газета зазначила, що "останніми роками" Вашингтон і Варшава вклали "значні кошти" у мережу об'єктів, які використовують американські війська у Польщі. Польща стала центром зусиль американських військових зі стримування російської агресії на східному фланзі НАТО, ідеться у статті.
Контекст:
У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року НАТО розгорнув додаткові сили в Європі. Як повідомляють на сайті Альянсу, понад 40 тис. військовослужбовців перебувають зараз під безпосереднім командуванням НАТО у східній частині Альянсу. На додаток до наявних бойових груп у Латвії, Литві, Польщі й Естонії Альянс створив ще чотири групи у Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині. Ці вісім бойових груп розміщено вздовж усього східного флангу НАТО, від Балтійського моря на півночі до Чорного моря на півдні, уточнили в Альянсі.
Окрім того, НАТО збільшив свою повітряну присутність у Східній Європі додатковими винищувачами, літаками-розвідниками і танкерами, зазначили у пресслужбі Альянсу. Із лютого 2022 року літаки НАТО здійснюють регулярне патрулювання над Східною Європою і регіоном Балтійського моря для відстеження російських бойових літаків.