США не мають відкидати можливості російської військової присутності у Венесуелі – адмірал ВМС США
США сподіваються лише на мирне вирішення венесуельської кризи, заявив адмірал військово-морських сил США Крейг Фаллер.
США не мають відкидати можливості російської військової присутності у Венесуелі. Таку заяву в інтерв'ю "Голосу Америки" зробив голова об'єднання командування збройних сил США в зоні Центральної і Південної Америк, адмірал ВМС США Крейг Фаллер.
Він підкреслив, що Росія поводиться наче "поранений, ослаблений ведмідь, який просто кидається на демократичні інтереси в регіоні".
Фаллер додав, що США сподіваються лише на мирне вирішення венесуельської кризи. Водночас він не дав чіткої відповіді на запитання, чи розглядають питання скерування до Венесуели миротворчих сил.
За його словами, у Венесуелі спостерігають вплив Росії і Китаю.
"Якщо говорити про Росію, то тут можливо все. Національна оборонна стратегія США звертає увагу на Росію і Китай. Ми вже приділяємо багато уваги, планування та ресурсів для відповідей на поставлені завдання... Я не можу пророкувати, що зробить Росія, та і не хочу пророкувати. Ми бачили, що вони зробили, і я думаю, що нам треба бути готовими до того, що може статися у майбутньому", – сказав Фаллер.
У Венесуелі триває політична криза. 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який набрав найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що визнає це рішення.
24 січня президент РФ Володимир Путін висловив підтримку Мадуро.
31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели. 4 лютого 19 країн Європейського союзу ухвалили спільну декларацію, в якій визнали Гуайдо тимчасовим президентом цієї країни.
8 лютого в Монтевідео в Уругваї відбулася зустріч міжнародної контактної групи щодо ситуації у Венесуелі. У ній взяли участь Болівія, Коста-Рика, Еквадор, Уругвай та інші країни.