США продадуть 15 млн барелів нафти зі стратегічного резерву, щоб знизити ціни – Байден

США й далі продаватимуть нафту зі стратегічних запасів до грудня
Фото: ЕРА
США заради стабілізації цін продадуть 15 млн барелів нафти зі свого стратегічного резерву. Про це президент країни Джо Байден оголосив 19 жовтня, його цитує сайт Білого дому.

"Міністерство енергетики виділить ще 15 млн барелів зі стратегічного нафтового резерву, продовживши раніше оголошене використання [резервів] до грудня. Незалежні аналітики підтвердили, що скорочення запасів досі відігравало велику роль у зниженні цін на нафту. Тому ми маємо намір і далі відповідально використовувати цей національний актив. Наразі стратегічний нафтовий резерв заповнено більше ніж наполовину, у ньому накопичено приблизно 400 млн барелів нафти. Цього більш ніж досить для будь-якого екстреного скорочення запасів", – сказав Байден.

Він додав, що уряд США почне поповнювати запаси нафти, коли ціни впадуть до $70 за барель.

Байден також звинуватив президента РФ Володимира Путіна у стрибку цін на газ і нафту 2022 року.

"На початку цього року через вторгнення Путіна в Україну ціни на нафту й газ різко зросли, і я тоді вдався до рішучих дій. І частково завдяки цим діям ціна на наш газ упала на 30% порівняно з літніми максимумами", – зазначив він, наголосивши, що ціни "не падають досить швидко".

Контекст:

Reuters пише, що зараз стратегічний запас нафти на найнижчому рівні з 1984 року. За планом адміністрації Байдена, продаж 180 млн барелів нафти із цих запасів мав закінчитися в листопаді, проте обсяги продажів улітку були нижчими, ніж передбачали, і приблизно 15 млн барелів залишилися не розпроданими.

У січні 2022 року, за місяць до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, ціна на нафту Brent уперше із 2014 року перевищила $87 за барель. У лютому – у перші дні вторгнення – згідно з даними сайта Investing.com, стався різкий стрибок, ціни перевищили позначку $110 за барель і трималися на такому рівні до червня (у перші дні літа вони були на рівні $120 за барель). Ціна на нафту Brent та WTI опустилася на довоєнний рівень у липні.