США розширили антиросійський санкційний список щодо України

Міністерство фінансів США занесло до санкційного списку російських чиновників, причетних до нападу на українських моряків у Керченській протоці
Фото: ЕРА

Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США розширило санкційний список і ввело обмеження проти шістьох російських чиновників і восьми компаній через продовження агресії проти України.

Сполучені Штати Америки розширили список санкцій проти Росії щодо України. Про це йдеться у прес-релізі міністерства фінансів США, опублікованому 15 березня.

"Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США занесло шістьох осіб і вісім юридичних осіб до санкційного списку у відповідь на тривалу агресію РФ в Україні", – повідомили у відомстві.

У заяві йдеться, що санкції спрямовано проти чиновників і компаній, які причетні до "необґрунтованих нападів Росії на українські військово-морські судна в Керченській протоці, анексії Криму і підтримки незаконних виборів сепаратистського уряду на сході України".

У переліку міністерства фінансів США вказано:

  • заступника керівника прикордонного управління Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ) Геннадія Медведєва;
  • контр-адмірала Сергія Станкевича, начальника прикордонного управління ФСБ щодо Криму;
  • капітана 1-го рангу Андрія Шеїна, заступника начальника управління начальника відділу берегової охорони прикордонного управління ФСБ РФ щодо Криму;
  • капітана 1-го рангу Руслана Ромашкіна, начальника командного пункту служби ФСБ РФ щодо Криму та Севастополя;
  • заступника голови "Центрвиборчкому ДНР" Олексія Найденка;
  • секретаря "ЦВК ДНР" Володимира Висоцького.

Із компаній у списку санкцій указано:

  • Ярославський суднобудівний завод, який збудував судна для ФСБ і міноборони Росії;
  • Зеленодольський суднобудівний завод імені Горького – виробляє ракетні фрегати і корвети для Військово-морського флоту РФ;
  • АТ "Концерн "Океанприбор" – постачає комплектовання для ВМФ РФ;
  • ПАТ "Звезда", яке є постачальником дизельних двигунів для ВМФ РФ.

Три останні компанії брали участь у військово-морських проектах у федеральному унітарному держпідприємстві "Суднобудівний завод "Море" у Криму, який потрапив до санкційного списку у 2016 році.

Під санкції потрапили ТОВ БК "Консоль-Строй ЛТД" і ТОВ "Новые Проекты", які здійснюють свою діяльність у Криму, а також захоплені РФ після анексії півострова конструкторсько-технологічне бюро "Судокомпозит" та акціонерне товариство "Завод "Фіолент".

Із 15 березня всю власність цих громадян і компаній РФ, яка наразі в юрисдикції США, заблоковано, а громадянам Сполучених Штатів заборонено укладати з ними угоди. Під обмеження також потрапляють будь-які компанії, більше ніж 50% акцій яких належить цим особам.

У відомстві зазначили, що ці санкції доповнюють ті обмеження, які ввів Європейський союз уранці 15 березня.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили до лікарні слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Наразі всі моряки перебувають у "Лефортово".

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.