США схильні вважати, що РФ готова використати в Україні хімічну зброю – ЗМІ
"У такій атаці буде використано хімічні речовини, які легко приховати, що ускладнить західним країнам покладання відповідальності на Москву. Хімічні речовини можуть використати для нападу з масовими жертвами, хоча відомо, що Кремль застосовував нервово-паралітичну речовину "Новичок" одночасно проти одного або двох осіб. Наприклад, деякі хімічні речовини можна перетворити на аерозоль або використовувати в боєприпасах для заподіяння шкоди великій групі людей", – цитує Рolitico одного з американських чиновників.
Автори статті зазначають, що США знають, що Росія намагається збільшити потенціал хімічної зброї. За словами помічника одного з конгресменів, цієї осені сенаторів проінформувалиі про російські запаси і пов'язану із цим загрозу Україні.
Адміністрація Байдена також розробляє плани щодо збільшення інвестицій у виробничі потужності для систем раннього виявлення і масок. Вона також хоче переглянути способи збору розвідданих про можливості й запаси країн, ідеться у статті.
Контекст:
На початку березня російські ЗМІ почали розповсюджувати пропагандистські меседжі про нібито наявність в Україні військово-біологічної програми.
Після заяв офіційних осіб РФ представниця Білого дому Джен Псакі припустила, що Росія може застосувати в Україні хімічну чи біологічну зброю або використовувати її в операції "під чужим прапором" (тобто влаштувати провокацію та звинуватити у цьому Україну).
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не розробляє жодної зброї масового ураження і звинуватив Росію в імовірній підготовці хімічної атаки на Україну. 24 березня на саміті "Великої сімки" (G7) глава держави сказав, що загроза застосування Росією хімічної зброї є реальною.
Того самого дня президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати дадуть відповідь на застосування президентом РФ Володимиром Путіним хімічної зброї в Україні.
Про застосування хімзброї 11 квітня повідомляв полк "Азов". За їхніми даними, окупанти застосували в Маріуполі невідому отруйну речовину, яку скинули з ворожого БПЛА. У постраждалих фіксували дихальну недостатність і вестибуло-атактичний синдром.