США відкинули пропозицію Путіна про відкриту бесіду з Байденом – МЗС Росії

Байден (зліва на фото) заявив, що Путін заплатить за втручання в американські вибори
Фото: ЕРА (архів)

Міністерство закордонних справ Росії звинуватило американську сторону у відмові від пропозиції президента Росії Володимира Путіна провести розмову з президентом США Джо Байденом 19-го або 22 березня у форматі відеоконференції.

Сполучені Штати відмовилися від пропозиції президента Росії Володимира Путіна провести відкриту дискусію з президентом США Джо Байденом. Про це вказано в заяві міністерства закордонних справ Росії від 22 березня.

"Із жалем констатуємо, що американська сторона не підтримала пропозиції президента Росії щодо проведення розмови з Байденом 19-го або 22 березня у форматі відеоконференції у відкритому режимі для обговорення двосторонніх проблем, які накопичилися, а також тематики стратегічної стабільності", – заявили російські дипломати.

У МЗС РФ звинуватили США у "втраченій можливості для пошуку виходу з утвореного через провину Вашингтона тупика в російсько-американських відносинах".

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков в бесіді із журналістами підтвердив, що 22 березня в графіку Путіна не заплановано розмови з Байденом, повідомило РБК. За словами Пєскова, для цього не було готовності американської сторони.

18 березня в ефірі телеканала "Россия 24" Путін запропонував Байдену поговорити "у прямому ефірі" 19-го або 22 березня. Пєсков говорив, що розмова може відбутися в різних форматах і "в будь-який зручний час" для президента США.

У Білому домі у відповідь заявили, що Байден раніше вже провів телефонні переговори з президентом РФ і "є інші світові лідери, з якими він ще не взаємодіяв". Прессекретарка Байдена Джен Псакі зазначила, що глава Білого дома 19 березня здійснить робочу поїздку в американський штат Джорджія і "буде дуже зайнятим".

В інтерв'ю ABC News, опублікованому 17 березня, Байден назвав Путіна вбивцею і заявив, що він заплатить за втручання в американські вибори. У відповідь Путін побажав Байдену здоров'я. "Хто як обзивається, той сам так називається", – додав президент РФ 18 березня під час зустрічі з представниками громадськості Криму і Севастополя.

18 березня Псакі заявляла, що Байден не шкодує про свої слова про Путіна, але сподівається, що Росія й Сполучені Штати і далі підтримуватимуть відносини.

За даними розвідки США, Росія проводила кампанію з дискредитації Байдена, її особисто санкціонував Путін.

За словами Байдена, під час розмови з Путіним наприкінці січня він попередив главу Кремля про ймовірну відповідальність. Президент США зазначив, що "досить добре" знає Путіна і на початку бесіди сказав йому: "Я знаю вас, а ви знаєте мене. Якщо я дізнаюся, що це відбувалося, будьте готовим".

У день публікації інтерв'ю Байдена ABC News міністерство закордонних справ Росії викликало посла з Вашингтона для консультацій. У МЗС РФ пояснили, що консультації з послом потрібні для того, щоб проаналізувати, "що робити і куди рухатися" в контексті відносин між Росією та США.