США вивели з Афганістану майже половину своїх військових
Міністерство оборони вивезло з Афганістану військове обладнання літаками Boeing C-17, а також передало в розпорядження Агентству оборонної логістики майже 13 тис. одиниць обладнання.
США також офіційно передали міністерству оборони Афганістану шість об'єктів.
У штабі наголосили, що з міркувань безпеки надають "приблизний діапазон відсоткової частки завершеного процесу виходу".
Контекст:
Вашингтон ввів війська в Афганістан після терактів 11 вересня 2001 року. Це рішення підтримали близькі союзники США. Офіційно проголошеною метою війни було знищення військової структури "Аль-Каїди" і позбавлення цієї терористичної організації позицій в Афганістані через усунення від влади в Кабулі руху "Талібан". Зараз під контролем талібів – понад половина території Афганістану.
Представники США і радикального руху "Талібан" 29 лютого 2020 року підписали мирну угоду, яка передбачає виведення іноземних військ з Афганістану протягом 18 місяців після її підписання. 1 травня 2021 року – це крайній строк, встановлений документом.
25 березня президент США Джо Байден сказав, що Сполучені Штати не встигнуть вивести своїх військових з Афганістану у строки, обговорені з рухом "Талібан", "через різні тактичні причини".
США почали виведення військ у квітні. За словами Байдена, після вбивства 2011 року ватажка терористичної організації "Аль-Каїда" Усами бен Ладена військова присутність США в Афганістані "стає все незрозумілішою".
За інформацією Reuters, американські війська планують вивести до 11 вересня.
За даними Пентагону, до останнього виведення в Афганістані перебувало приблизно 2,5 тис. американських військовослужбовців. На піку, 2001-го, було 98 тис.