США занесли Росію до списку країн, які торгують людьми і вербують дітей-солдатів
Держдеп опублікував цей список у межах щорічного звіту щодо торгівлі людьми. За дорученням Конгресу 2019 року туди вперше занесли розділ "Торгівля людьми, яку спонсорує держава".
Цьогоріч через повномасштабне вторгнення РФ в Україну у звіті часто фігурує Росія.
"Мільйонам українців довелося покинути свої домівки... деякі взагалі покинули країну, більшість – тільки з тим майном, яке вони змогли забрати із собою. Це робить їх дуже вразливими до експлуатації", – заявив державний секретар Ентоні Блінкен на презентації звіту, його цитує пресслужба Держдепу.
Блінкен зазначив, що зараз у світі приблизно 25 млн жертв торгівлі людьми. Крім Росії, у новому розділі держав, які займаються торгівлею людьми, вказано Афганістан, Бірму, Кубу, Іран, Північну Корею та п'ять інших країн, у яких задокументовано "політику або схему торгівлі людьми", примусову працю в держсекторах, сексуальне рабство в урядових таборах, а також використання дітей-солдатів.
У звіті йдеться про те, що Москва причетна до примусової праці північнокорейських трудових мігрантів. Зокрема, Росія видавала їм візи, намагаючись обійти резолюції ООН, які вимагають їхньої репатріації.
У доповіді був окремий список із 12 країн, які наймають або вербують дітей-солдатів. До нього також занесли Росію. У звіті йдеться, що "засоби масової інформації оприлюднили нові непідтверджені повідомлення про те, що російські сили використовують дітей як живий щит".
Крім того, у доповіді згадують, що війська РФ змусили тисячі українців, зокрема дітей, пройти через фільтраційні табори, де в них вилучили документи, змусили взяти російські документи та депортували у віддалені райони Росії.
Контекст:
У Росії із 2016 року діє рух "Юнармія", куди зараховують підлітків із восьми років. Його створили з ініціативи міноборони РФ за підтримки президента Володимира Путіна. Окрім "патріотичного" виховання, дітей там навчають засад військової підготовки. Аналогічний рух є і на не підконтрольній Україні території Донбасу.
17 липня українська розвідка повідомила, що в Росії розширюють масштаби військової підготовки для дітей. У Бєлгороді та Бєлгородській області відкрито 500 кадетських класів і приблизно 1000 юнармійських класів.
Окрім того, від початку повномасштабної війни українська влада регулярно повідомляє про примусове вивезення окупантами українських громадян, зокрема й дітей. За останніми даними, Росія депортувала на свою територію щонайменше 230 тис. українських дітей.