США запровадили санкції проти 11 громадян Північної Кореї
До санкційного списку США потрапили громадяни Північної Кореї, які працювали агентами уряду КНДР у Росії, Китаї, В'єтнамі та на Кубі для забезпечення фінансової підтримки або допомоги у придбанні зброї для компаній, що раніше потрапили під санкції.
США 31 березня запровадили додаткові санкції проти 11 громадян Північної Кореї та однієї північнокорейської компанії. Про це повідомило міністерство фінансів США.
До санкційного списку потрапили громадяни, які працювали агентами уряду КНДР у Росії, Китаї, В'єтнамі та на Кубі для забезпечення фінансової підтримки або допомоги у придбанні зброї для компаній, що раніше потрапили під санкції.
"Сьогоднішні санкції спрямовані на те, щоб зруйнувати мережі та методи, які уряд Північної Кореї використовує для фінансування своїх незаконних програм із розповсюдження ядерних, балістичних ракет", – сказав глава мінфіну США Стівен Мнучин.
У 2016 році Рада Безпеки ООН ухвалила кілька резолюцій, у яких щодо КНДР уводилися економічні санкції. Причиною стало збільшення військової активності Пхеньяна, зокрема проведення ядерних випробувань і запусків балістичних ракет.
9 вересня 2016 року Пхеньян офіційно підтвердив проведення ядерних випробувань, які спричинили напередодні землетрус магнітудою 5,3 бала. Влада КНДР заявила, що країна тепер здатна оснащувати ядерними боєголовками балістичні ракети.
12 лютого цього року Північна Корея запустила балістичну ракету, яка, пролетівши 500 км, упала в Японське море. Запуск став першим випробуванням у КНДР відтоді, як президентом США став Дональд Трамп, і першою великою провокацією країни у 2017 році.
6 березня Північна Корея запустила чотири балістичні ракети, які пролетіли близько тисячі кілометрів у бік Японського моря. Вони впали в або недалеко від виняткової економічної зони Японії.
В ООН 7 березня висловили "серйозне занепокоєння щодо все більш дестабілізуючої поведінки КНДР та її непокори Раді Безпеки".
11 березня американські експерти повідомили, що Північна Корея продовжує рити тунель на ядерному полігоні, який може витримати вибух у 14 разів сильніший, ніж був минулого разу.