США ввели санкції проти компаній, які сприяють виробництву іранських дронів

У мінфіні США заявили, що розповсюдження Іраном БПЛА й далі дестабілізує ситуацію за межами регіону
Фото: depositphotos.com
Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США ввело санкції проти однієї фізичної особи та шести компаній, які сприяли закупівлі Іраном електронних компонентів для виготовлення БПЛА. Про це 19 квітня повідомила пресслужба мінфіну США.

Санкції стосуються однієї людини – громадянина Ірану Мехді Хошгадама, який є директором Pardazan System Namad Arman (PASNA), – та шести організацій, ідеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що ці компанії базуються в Ірані, Малайзії, Гонконгу та КНР і допомагають Тегерану купувати запчастини для виробництва безпілотників.

"Мережа, яка підпадає під санкції, закуповувала товари і технології для іранського уряду, його оборонної промисловості та програми БПЛА", сказав заступник міністра фінансів із боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Він додав, що мінфін США й далі застосовуватиме свої санкції проти зусиль Ірану щодо військових закупівель, "які сприяють регіональній і глобальній нестабільності".

"Розповсюдження Іраном БПЛА та іншої зброї й далі дестабілізує ситуацію у близькосхідному регіоні та за його межами", – ідеться у заяві мінфіну.

Контекст:

Іран доправив у Росію принаймні три моделі безпілотників: одноразові безпілотники-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136, які "Москва використовує як дешевшу альтернативу крилатим ракетам", і багатоцільовий безпілотник Mohajer-6, який можна використовувати для збору розвідданих, він здатний нести ракетне навантаження, зазначила The Guardian.

МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії та ініціювало розрив дипломатичних відносин з Іраном.

Санкції проти Ірану за передання Росії дронів-камікадзе ввела низка країн, зокрема США, Великобританія і ЄС. Їх уже кілька разів розширювали.