США ввели санкції проти Росії у відповідь на анексію українських територій

США запровадили санкції проти 278 депутатів Державної думи РФ
Фото: depositphotos.com
США запровадили нові економічні санкції проти Росії за анексію захоплених територій України. Про це ідеться в повідомленні міністерства фінансів США, опублікованому 30 вересня.

Управління контролю за іноземними активами додало до санкційного списку 14 осіб, пов'язаних із військово-промисловим комплексом Росії, зокрема двох міжнародних постачальників, трьох головних керівників російської фінансової інфраструктури, найближчих родичів деяких високопосадовців РФ.

Зокрема, у списку санкцій опинилися:

  • голова Центрального банку Ельвіра Набіулліна;
  • перша заступниця голови ЦБ Ольга Скоробогатова;
  • віцепрем'єр РФ Олександр Новак;
  • дружина міністра оборони Сергія Шойгу Ірина Шойгу, а також їхні доньки Юлія і Ксенія Шойгу;
  • діти очільника Росгвардії Віктора Золотова Роман Золотов і Жанна Золотова, а також його зять Юрій Чечихін;
  • дружина і сини прем'єр-міністра Михайла Мішустіна Владлена Мішустіна й Олексій та Олександр Мішустіни;
  • дружина губернатора Санкт-Петербурга і члена Ради безпеки Олександра Бєглова Наталія Бєглова та їхні доньки Юлія й Ольга Бєглови;
  • дружина і син заступника голови Ради безпеки, колишнього президента Дмитра Медведєва Світлана Медведєва й Ілля Медведєв.

Окрім того, під санкції потрапило 278 депутатів Державної думи РФ, які "дозволили Росії провести фіктивні референдуми та анексувати територію", ідеться в повідомленні. Також управління контролю за іноземними активами підготувало нову інструкцію, яка попереджає про підвищений ризик санкцій проти третіх країн за надання політичної чи економічної підтримки Росії.

"Ми не стоятимемо осторонь, поки Путін обманом намагається анексувати частини України. Міністерство фінансів і уряд США вживають сьогодні масштабних дій, щоб ще більше послабити військово-промисловий комплекс Росії, який і без того деградував, і підірвати його здатність вести незаконну війну", заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.

Крім того, як ідеться в заяві, міністерство торгівлі США додало 57 компаній до свого списку порушників експортного контролю, а Держдепартамент додав до свого списку візових обмежень понад 900 осіб.

Контекст:

Із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей провели псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, на вулицях і в наметах на ринках.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ні фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України, ні гібридна "мобілізація" у РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій. У МЗС України закликали партнерів засудити наміри РФ провести псевдореферендуми та ввести проти неї нові санкції.

Про невизнання результатів псевдореферендумів заявили Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія. Проведення фіктивних референдумів засудила Грузія.

29 вересня президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету і незалежності" Запорізької та Херсонської областей України ("незалежність" "ЛДНР" Росія визнала 21 лютого).

30 вересня Путін підписав "договори" про "входження" до складу Російської Федерації тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, які перед цим Росія, всупереч міжнародному праву, визнала "незалежними державами".