США вже давно були готові завдати удару по Сирії, але для цього не вистачало політичного рішення – головний редактор порталу "Україна по-арабськи"
Усі сторони конфлікту в Сирії бажають розділити цю країну, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" головний редактор інформаційного порталу "Украина по-арабски" Мохаммад Фараджаллах.
Одним з основних приводів можливого авіаудару по Сирії є бажання президента США Дональда Трампа відволікти увагу від розслідування про вплив російських спецслужб на президентські вибори у Сполучених Штатах. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив головний редактор інформаційного порталу "Украина по-арабски" Мохаммад Фараджаллах.
"США вже давно були готові завдати удару по Сирії, але для цього не вистачало політичного рішення. Прийшовши до влади, Трамп визнав, що Америка програла війну в Сирії. США витратили на воєнну кампанію мільярди доларів і не домоглися бажаного результату. З іншого боку – Трампу потрібно переключити увагу з розслідування про вплив спецслужб РФ на вибори у США на якісь зовнішні події. Тобто він використовує ситуацію в Сирії, щоб відвернути увагу від внутрішніх проблем", – зазначив Фараджаллах.
За його словами, союзники сирійського президента Башара Асада – президенти РФ, Туреччини та Ірану Володимир Путін, Реджеп Ердоган і Хасан Рухані – були незадоволені ситуацією, що склалася в Сирії.
"За кілька днів після появи інформації про хімічну атаку Макрон (президент Франції Еммануель Макрон. – "ГОРДОН") і Трамп спільно заявили про готовність завдавати воєнних ударів, якщо в Сирії протиборча сторона вдасться до використання хімзброї. І раптом за кілька днів усе це відбувається. Що наштовхує на думку (хоча нікому не хочеться виправдовувати РФ, особливо Путіна і його союзників), що Асад менше за всіх був зацікавлений у цій хіматаці. А союзники Асада – Ердоган, Рухані та Путін – були незадоволені тим, що відбувається, і вирішили знову сплутати всі карти", – підкреслив співрозмовник.
На його думку, від сирійського конфлікту програє тільки місцеве населення.
"Далі долучився третій гравець – Ізраїль. Ця країна зазнала моральної шкоди таі збитків, оскільки довго розмахувала зброєю на Близькому Сході, і ніхто не міг їй протистояти. Режим Асада, який спирається на Росію, збив один ізраїльський винищувач. Ізраїль почекав слушного моменту і завдав авіаудару. МЗС Франції та США підтримують Ізраїль. Узагалі це та гра, у якій виграють усі, а програє сирійський народ", – заявив Фараджаллах.
Він вважає, що Сирія більше не буде єдиною державою.
"Сирійський конфлікт – це війна всіх проти всіх. Там весь час змінюються правила гри і союзники. Ще вчора Туреччина була на боці Заходу, а сьогодні ми побачили, як вона впала в обійми східних союзників – Москви і Тегерана. Загалом важко передбачити хід подій, крім того, що в усіх є бажання розчленувати Сирію. І все вказує на те, що поділ країни дійсно відбудеться. Питання тільки – у якому форматі?" – резюмував співрозмовник.
7 квітня волонтери та рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу із хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Трамп назвав главу Сирії Башара Асада "твариною", зазначивши, що за хімічну атаку також відповідальні Іран та Росія.
9 квітня глава Білого дому попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення про відповідь на інцидент у Думі.
За даними низки американських ЗМІ, цього самого дня до берегів Сирії прибув американський есмінець USS Donald Cook, оснащений 60 крилатими ракетами "Томагавк". За кілька днів до нього може приєднатися USS Porter.
10 квітня президент Франції Еммануель Макрон уточнив, що ймовірні удари країн Заходу по цілях у Сирії союзників офіційного Дамаска не торкнуться.
Ліванське радіо Sawt Beirut повідомило, що в різних регіонах Сирії спостерігають нагальну евакуацію військ і елементів військової інфраструктури сил Башара Асада в очікуванні удару США.
За інформацією The New York Times, Білий дім планує потужніший удар по Сирії, ніж у 2017 році.
Посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь заявив, що ракети "прилетять – чудові, нові й "розумні".