США задоволені впливом цінової стелі на російську нафту

Російськими нафтопродуктами торгують на ринку за ціною, нижчою від встановленої
Фото: ЕРА
Стеля цін, яку країни G7 і союзники ввели для нафти з Росії за вторгнення в Україну, працює добре. Про це 6 березня на конференції в Г'юстоні (Техас) заявив спеціальний координатор президента США з міжнародних енергетичних питань Амос Хохштайн, повідомляє Reuters.

За його словами, обмеження вартості палива на нафту, яку транспортують морем, до $60 за барель працює, і російською нафтою й нафтопродуктами торгують за ціною, нижчою за встановлену стелю.

США також влаштовує, що РФ постачає нафту в країни, які не дотримуються санкцій, оскільки туди її продають за ціною, яка не перевищує встановленої стелі, зазначив він.

Хохштайн додав, що, попри погрози Росії у відповідь на обмеження цін скоротити видобування на 500 тис. барелів на добу, це мало вплинуло на ринкову ціну російського палива.

Контекст:

На початку грудня 2022 року країни – члени "Групи семи", а також Австралія та ЄС запровадили обмеження цін на російську нафту, установивши максимальний рівень у розмірі $60 за барель або нижче. З 5 лютого ці самі країни запровадили цінову стелю і на російські нафтопродукти: $100 для дизельного пального і $45 – для різних мастил.

Через обмеження ціни на сиру нафту Росія втрачає $172 млн щодня, писало агентство Bloomberg із посиланням на звіт Гельсінського центру досліджень енергетики й чистого повітря (CREA). Після того як обмеження поширилися і на нафтопродукти, РФ втрачатиме ще більше $280 млн на день.

Росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка Росії на світовому енергетичному ринку до 2030 скоротиться з 20% до 13%. Отже, Кремль втратить майже $1 трлн експортних доходів, зазначила "Русская служба ВВС".