США закликали Північну Корею припинити випробування ракет та повернутися до переговорів

США готові зустрітися з північнокорейськими представниками "без попередніх умов"
Фото: pexels.com

Сполучені Штати Америки закликають владу Північної Кореї припинити ракетні випробування і повернутися до переговорів. Про це 24 жовтня заявив посланник США щодо Північної Кореї Сунь Кім після зустрічі з офіційними особами Південної Кореї, повідомляє Associated Press.

Заява високопоставленого американського дипломата пролунала за кілька днів після того, як Північна Корея провела перші за два роки випробування балістичної ракети підводного пуску.

За його словами, США стурбовані тим, що випробування ракет Північної Кореї є загрозою для міжнародної спільноти і перешкоджають зміцненню миру на Корейському півострові.

Дипломат підкреслив, що США готові зустрітися з північнокорейськими представниками "без попередніх умов" і "не мають ворожих намірів щодо КНДР".

19 жовтня Північна Корея провела випробування балістичної ракети підводних човнів нового типу, повідомило японське агентство Kyodo. Це був боєприпас малої дальності, його запустили в бік Японського моря. Агентство зазначило, що востаннє КНДР проводила випробування таких ракет у 2019 році.

Associated Press нагадало, що це були п'яті ракетні випробування в Північній Кореї з вересня. Агентство назвало їх наймасштабнішими з моменту приходу Джо Байдена до влади у США. Журналісти Associated Press вважають, що в такий спосіб влада КНДР намагається змусити Захід скасувати введені проти Пхеньяна санкції, а США і Південну Корею – відмовитися від проведення спільних військових навчань.

Контекст:

Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї та десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Радбез ООН, США і низка інших країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали. Водночас спостерігачі ООН регулярно повідомляли, що КНДР і надалі удосконалює свої програми і порушує санкції.

У 2018–2019 роках лідер Північної Кореї провів кілька раундів переговорів із тодішнім президентом США Дональдом Трампом, на яких обговорювали ядерне роззброєння КНДР і припинення Пхеньяном розроблення балістичних ракет.

Однак переговори зайшли у глухий кут після того, як Кім Чен Ин висунув вимогу скасування санкцій щодо його країни у відповідь на часткове згортання Пхеньяном ядерної програми. Згодом КНДР відновила ракетні випробування.