США запровадили санкції проти 14 юридичних і фізичних осіб, які підтримують іранське виробництво безпілотників Shahed
Сполучені Штати Америки рішенням від 19 грудня запровадили санкції проти 10 юридичних і чотирьох фізичних осіб, що підтримують іранське виробництво безпілотників. Про це повідомляє мінфін США.
"Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) запроваджує санкції щодо 10 юридичних і чотирьох фізичних осіб, які базуються в Ірані, Малайзії, Гонконгу та Індонезії й підтримують іранське виробництво безпілотних літальних апаратів. Ця мережа, очолювана Хосейном Хатефі Ардакані з Ірану, сприяла закупівлям компонентів американського й іноземного походження на сотні тисяч доларів для Організації джихаду аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції та її програми БПЛА", – ідеться в заяві.
Після цього Іран збирав безпілотники Shahed і постачав росіянам, зазначили в американському мінфіні.
Згідно з рішенням, усе майно й майнові інтереси фізичних та юридичних осіб, які потрапили під санкції, а також будь-яких юридичних осіб, котрі прямо чи опосередковано належать їм на 50 або більше відсотків, мають блокувати, і про них треба повідомити в OFAC. Усі трансакції осіб зі США або всередині Сполучених Штатів (зокрема трансакції, що проходять транзитом через Сполучені Штати), які зачіпають будь-яке майно чи інтереси у власності зазначених осіб, заборонено.
Рішення США прокоментував глава Офісу президента України Андрій Єрмак у Telegram.
"Група Макфола – Єрмака тісно працювала з партнерами щодо цього питання. Українські експерти вивчали залишки збитих Shahed, їхні компоненти. Ці дані ми передавали партнерам, публікували звіт. Разом шукали ланцюжки обходу росіянами та їхніми союзниками санкцій", – написав він.
Контекст:
Росія, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, застосовує щонайменше три види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136/131 та багатоцільові БПЛА Mohajer-6. За даними американських ЗМІ, Іран також постачає РФ боєприпаси.
Росіяни активно використовували безпілотники для атак на критичну інфраструктуру та інші цивільні об'єкти з вересня 2022 року. Росія отримує дрони-камікадзе з Ірану партіями з певною періодичністю.
МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії й ініціювало розрив дипломатичних відносин з Іраном.
Санкції проти Ірану за передання Росії дронів-камікадзе ввела низка країн, зокрема США, Великобританія та ЄС. Їх уже кілька разів розширювали.