США знову провели значне підвищення ключової ставки

ФРС США підвищує базову ставку другий місяць поспіль
Фото: depositphotos.com

Федеральна резервна система США підвищила базову процентну ставку на 0,75 процентного пункту до діапазону 2,25–2,5%. Про це 27 липня повідомила пресслужба ФРС США.

Відомство зазначає, що такий крок зробили через зростання інфляції на тлі вторгнення Росії в Україну. Підвищенням ставки ФРС хоче утримати цільовий показник інфляції у довгостроковій перспективі на рівні 2%.

Також у ФРС не відкидають подальшого підвищення базової ставки.

"В оцінках комітету враховуватимуть широкий спектр інформації, зокрема показники громадської охорони здоров'я, стану ринку праці, інфляційного тиску та інфляційних очікувань, а також фінансові та міжнародні події", – ідеться у повідомленні.

Контекст:

Ключова ставка – це відсоток, під який центральний банк видає короткострокові кредити комерційним банкам та приймає від них гроші на короткострокові депозити.

За допомогою базової ставки регулятор впливає на інфляцію: що вища ставка, то дорожче для банків, а в підсумку і для споживачів коштують кредити та депозити. Це стимулює бізнес та населення накопичувати гроші, а не витрачати їх. У такому випадку попит на товари скорочується, інфляція сповільнюється. Зворотний бік підвищення ключової ставки – скорочення кредитування та, як наслідок, сповільнення економічного зростання.

ФРС збільшує базову ставку вже два місяці поспіль. Уперше відомство підвищило її у червні на 0,75% до 1,51,75%, що стало найбільшим одномоментним підвищенням процентних ставок із 1994 року. Тепер же ставка зросла загалом на 150 базисних пунктів – це найстрімкіше підвищення з початку 1980-х років, зазначає Bloomberg.

Інфляція у Сполучених Штатах у липні зросла до 9,1%, повідомляло Бюро статистики праці США. Це найвищий показник із 1981 року.