Столтенберг: Ми маємо нарощувати нашу підтримку Україні. Найбільший ризик – це ризик того, що Путін переможе

Столтенберг заявив про необхідність інвестицій у світову оборону і стримування
Фото: nato.int
Світова спільнота має й далі допомагати Україні у війні проти Росії. Якщо РФ переможе, інші авторитарні режими дістануть сигнал, що можуть використовувати силу для того, щоб домогтися свого. Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 18 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Ми маємо й далі нарощувати нашу підтримку України. [Президент РФ Володимир] Путін не планує миру. Він планує нову війну. Нові наступи. Немає свідчень того, що його амбіції змінилися. Він мобілізує сотні тисяч військовослужбовців, приводить російську економіку у воєнний стан, звертається до інших авторитарних режимів – Ірану й КНДР – із метою отримати додаткове озброєння", – наголосив Столтенберг.

Тому, за словами генсека НАТО, світ має дати Україні те, чого вона потребує, щоб здобути перемогу як суверенна й незалежна держава в Європі.

"Дехто непокоїться, що наша підтримка України може призвести до ескалації. Дозвольте пояснити. Немає варіантів, не пов'язаних із ризиком, але найбільший ризик – це ризик того, що Путін переможе. Якщо Путін здобуде перемогу в Україні, то його сигнал іншим авторитарним лідерам полягатиме в тому, що вони можуть використовувати силу для того, щоб домогтися свого. Це зробить світ небезпечнішим, а нас – уразливішими. Тому підтримка України – це не лише моральний обов'язок, але й у наших інтересах", – додав він.

Також Столтенберг заявив про необхідність інвестицій у світову оборону і стримування.

"Війни непередбачувані і ми не знаємо, коли і як закінчиться ця війна. Але я знаю точно: навіть якщо війна закінчиться завтра, умови безпеки змінилися надовго й повернення до минулого немає. Кремль прагне створити іншу Європу, де Росія контролюватиме своїх сусідів. Ми також знаємо, що Пекін дуже уважно спостерігає за цим, щоб дізнатися, яку ціну платить Росія або яку винагороду вона здобуде за свою агресію. Те, що відбувається сьогодні в Європі, може завтра відбутися в Азії. Тому війна в Україні демонструє, що безпека має не регіональний, а глобальний, всесвітній характер", – наголосив генсек Альянсу.

Контекст:

59-та Мюнхенська конференція з безпеки (MSC) почала роботу 17 лютого, заходи триватимуть до 19 лютого. У центрі уваги MSC Україна.

17 лютого Столтенберг зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Вони обговорили, що ще НАТО може зробити найближчим часом для посилення допомоги Україні у сфері безпеки.