Столтенберг про контрнаступ ЗСУ: Ніхто не очікує, що втрати будуть нульовими. Але українці просуваються, вони надзвичайно професійні

Українські захисники "досягають результатів, які перевершують очікування", зазначив Столтенберг
Фото: nato.int
У силах оборони України під час контрнаступу проти російських окупантів є досягнення, вони демонструють свій професіоналізм, прихильність, які дивують.

Про це 14 червня на пресконференції у Брюсселі напередодні зустрічі міністрів оборони країн – членів Альянсу повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Захід транслювали на YouTube-каналі NATO News.

За словами Столтенберга, українські захисники "досягають результатів, які перевершують очікування, і вони роблять це під час усієї війни".

Генсек Альянсу розповів, що під час засідання комісії Україна – НАТО 15 червня у Брюсселі глава міноборони Олексій Резніков поінформує про "ситуацію на полі бою".

"Коли ви починаєте такий великий контрнаступ проти статичної, добре підготовленої лінії оборони, яка передбачає мінні поля, протитанкові рови, "зуби дракона" й інші статичні лінії оборони, звісно, будуть втрати. Також коли це [втрати] стосується сучасного обладнання НАТО. Ніхто не очікує, що втрати будуть нульовими, це бої зі втратами також і з українського боку, але українці просуваються, вони довели, що вони надзвичайно професійні", – наголосив Столтенберг.

Заяву про нібито "катастрофічні втрати" України під час контрнаступу у своїй пропагандистській промові 13 червня перед так званими воєнкорами зробив президент країни-агресора РФ Володимир Путін, його цитує сайт Кремля.

Путін говорив, що Україна нібито втратила вже 25–30% західного озброєння (зокрема понад 160 танків і більше ніж 360 бронемашин) під час наступу, який, за його версією, почався 4 червня.

Російська пропаганда також заявляла про начебто великі втрати техніки ЗСУ під час наступу в Запорізькій області.

У Білому домі закликали не звертати уваги на слова Путіна про "катастрофічні втрати" ЗСУ в техніці.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. За тиждень українські захисники звільнили сім населених пунктів (Лобкове, Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожове, Макарівка, Благодатне), повідомили ввечері 12 червня в Міноборони України. Площа території, взятої під контроль, становить 90 км&³2;.

13 червня в Генштабі ЗСУ заявили про просування українських військ у районі Берхівського водосховища під Бахмутом, а також на торецькому й бердянському напрямках.

14 червня в Міноборони розповіли про частковий успіх сил оборони України під час контрнаступу.