Столтенберг: Світ не стане безпечнішим, якщо НАТО відмовиться від ядерної зброї, натомість Росія і Китай будуть нарощувати арсенали
Метою НАТО є світ без ядерної зброї, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.
Світ не стане безпечнішим, якщо НАТО відмовиться від ядерної зброї, а Росія і Китай – ні, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг у коментарі німецькому виданню Berliner Morgenpost, опублікованому 9 лютого.
За словами Столтенберга, "метою НАТО є світ без ядерної зброї", але світ не стане безпечнішим, якщо НАТО відмовиться від ядерної зброї, тоді як Росія, Китай та інші "матимуть і навіть нарощуватимуть свої ядерні арсенали".
У січні генсек НАТО говорив, що в Альянсу є багато потенційних шляхів, за допомогою яких НАТО може відповісти на порушення Росією умов Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).
США оголосили про намір припинити виконання підписаного 1987 року ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань понад 500 км.
4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. У Кремлі заявили, що вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності може призвести до порушення стратегічного балансу у світі.
1 лютого 2019 року Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. Рішення набуде чинності за шість місяців, якщо за цей час РФ не знищить крилатих ракет 9М729 і не повернеться до виконання умов угоди.
2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД із нього виходить Росія.