"Страх надзвичайно сильний". Квасневський пояснив, чого боїться Путін
Президент Росії Володимир Путін вважає, що його країні більше годиться авторитарна система, а не демократія західного зразка, зазначив експрезидент Польщі Олександр Квасневський.
Президент Росії Володимир Путін боїться появи у країні громадянського суспільства. Таку думку колишній президент Польщі Олександр Квасневський висловив "Русской службе ВВС" в інтерв'ю, яке було опубліковано 2 вересня.
За словами польського політика, Путін йому особисто пояснював, що в Росії не може бути громадянського суспільства західного типу, "оскільки в Росії немає традицій".
Глава Кремля вважає, що для РФ найбільше підходить не демократія західного зразка, а авторитарна, ієрархічна система, зазначив Квасневський.
Він пояснив, що по-справжньому налякати Путіна може Білорусь, якщо вона вирішить, що можуть бути вільні й чесні вибори, а також різні політичні партії та різні кандидати.
Квасневський наголосив, що для Путіна організація громадянського суспільства і демократичних процедур – це проблема, і поки він при владі, таке у РФ є неможливим.
Експрезидент Польщі не відкинув, що змінитися ситуація може після змінення влади в Росії.
27 серпня Путін заявив, що Росія на прохання Лукашенка сформувала резерв із силовиків для допомоги білоруській владі.
31 серпня прессекретар Путіна Дмитро Пєсков підкреслив, що резерв російських силовиків скерують у Білорусь тільки в разі крайньої ситуації, якщо "екстремістські елементи перейдуть до прямої дестабілізації".
30 серпня Путін і Лукашенко провели п'яту телефонну розмову впродовж місяця, під час якої обговорили "зміцнення російсько-білоруського союзництва і розширення взаємовигідного співробітництва в усіх напрямах", а також домовилися про зустріч під час візиту білоруського президента в Москву. До цього лідери двох країн розмовляли 7-го, 15-го, 16-го і 24 серпня. Переважно вони обговорювали мітинги, які спалахнули в Білорусі після президентських виборів.
Росія та Білорусь більше ніж 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв'язки між Москвою й Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу або навіть федеративних держав, зауважують російські ЗМІ.
Путін обіймає посаду президента із 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду.