Світова економіка стоїть на порозі другої холодної війни – заступниця глави МВФ
Світ рухається до нової холодної війни, яка ризикує знищити вільну торгівлю в тому вигляді, у якому вона існує зараз. Про це заявила заступниця керівного директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Гіта Гопінат на економічному форумі в Колумбії, пише The Telegraph 11 грудня.
За її словами, "дедалі більші лінії розлому" у світовій економіці, такі як напруженість між США і Китаєм та вторгнення Росії в Україну, призвели до постійних змін у тому, як країни ведуть бізнес.
Гопінат зазначила, що десятиліття глобалізації привели до тісніших торговельних зв'язків між країнами, тому ціна розлому як ніколи висока.
За її словами, втрати становитимуть трильйони доларів, якщо світова економіка розколеться на два блоки – в одному домінуватимуть США і Європа на Заході, а в іншому – Китай і Росія на Сході.
Це загрожує повторенням багаторічної боротьби за перевагу між США і Радянським Союзом під час холодної війни, яка спровокувала гонку ядерних озброєнь, заявила вона.
"Економічні витрати другої холодної війни можуть бути більшими. Світ став набагато інтегрованішим, і ми стикаємося з безпрецедентною кількістю спільних проблем, які фрагментований світ не може вирішити", – зазначила заступниця глави МВФ.
Хоча широкомасштабний відхід від глобалізації залишається малоймовірним, Гопінат попередила, що втрати можуть становити від 2,5% до 7% світового валового внутрішнього продукту (ВВП), якщо світ розділиться на два торговельні блоки. За її словами, прямі торговельні зв'язки між найбільшими економіками світу вже розриваються.