Світові лідери обурені необхідністю приїхати на похорон королеви Єлизавети автобусами. Дехто хоче винятку – ЗМІ
Про заборону стало відомо 11 вересня. Politico повідомило, що світовим лідерам запропонували, щоб вони залишили свої авто в Лондоні й вирушили на похорон у Вестмінстерське абатство автобусами.
У відповідь на це дипломати з п'яти країн, зокрема з групи G7, заявили Politico, що хочуть зробити винятки для своїх лідерів, пославшись на похилий вік, або з міркувань безпеки.
Зокрема, вони згадують зауваження офіційного представника прем'єр-міністра Великобританії, що в деяких випадках указ про заборону автомобілів насправді буде лише "керівництвом" і що "умови для лідерів, зокрема спосіб їхнього пересування, відрізнятимуться залежно від індивідуальних обставин".
Наприклад, The Times написало, що президент США Джо Байден приїде на похорон своїм броньованим лімузином. Також власним транспортом можуть прибути президент Ізраїлю Іцхак Герцог, президент Франції Еммануель Макрон та імператор Японії Нарухіто.
Контекст:
8 вересня пресслужба Букінгемського палацу поінформували, що лікарі королеви стурбовані станом її здоров'я. Того самого дня стало відомо, що королева Єлизавета ІІ померла. Їй було 96 років.
Єлизавета II була монархинею, яка найдовше правила у Великобританії. Після її смерті престол успадкував старший син королеви Чарльз.
У Великобританії у зв'язку зі смертю королеви оголошено 10-денну жалобу.
8 вересня Чарльз опублікував у Twitter свою першу заяву як король. Він назвав смерть королеви "моментом найбільшої печалі" для родини та "незліченної кількості людей по всьому світу".
10 вересня на засіданні ради престолонаступництва Чарльза III офіційно проголосили королем Великобританії.
Королеву поховають 19 вересня, церемонія відбудеться у Вестмінстерському абатстві.