Світовий банк: Підвищення мит у світі може призвести до падіння торгівлі на 9%, що є аналогічним рівню спаду під час кризи 2008 року
Зростання мит у світі матиме серйозні несприятливі наслідки для глобальної торгівлі, заявили у Світовому банку.
Підвищення мит у світі може призвести до зменшення торгівлі у світі на 9%, що є аналогічним рівню падіння, зафіксованого під час кризи 2008 року, ідеться в червневому огляді Світового банку (СБ).
Підкреслюють, що збільшилися ризики торгового протекціонізму. Це, зокрема, пов'язано з торговими суперечками між США та їхніми партнерами.
"Широкомасштабне зростання мит у всьому світі матиме серйозні несприятливі наслідки для глобальної торгівлі", – зазначили аналітики СБ.
Найбільше від протекціоністської політики постраждають країни, що розвиваються.
У Світовому банку додали, що зростання світової економіки сповільниться протягом найближчих років. Згідно з прогнозом, у 2018 році воно становитиме 3,1%, у 2019-му – 3%, у 2020-му – 2,9%.
В огляді наголошують, що, починаючи з 1975 року, фінансові кризи траплялися приблизно кожні десять років, а з моменту останньої минуло саме стільки.
"Це засвідчує, що, можливо, глобальна економіка зіткнеться із ще однією рецесією протягом наступних 10 років", – заявили у Світовому банку.
Остання світова фінансова криза почалася у 2008 році у США. Вона ознаменувалася спадом світової торгівлі, зростанням безробіття і посиленням нерівності доходів.
8 березня 2018 року президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про введення 25-відсоткового мита на ввезення сталі і 10-відсоткового – на ввезення алюмінію. Він назвав це "питанням національної безпеки". Тарифи діють для Китаю, Росії, Японії, України та інших країн.
Із 1 червня вони набули чинності для Європейського союзу, Канади та Мексики.
Єврокомісар із питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом зазначала, що відповідь ЄС на рішення США буде "пропорційною" і введеною відповідно до правил Світової організації торгівлі.