"Так званий нейтралітет є очевидною проросійською позицією". Посольство України розкритикувало політику Ізраїлю щодо РФ та України

Посольство України розкритикувало владу Ізраїлю за співпрацю з РФ та відмову надавати Україні зброю
Фото: depositphotos.com
Ізраїльське керівництво, прикриваючись словесною демагогією про свій нейтралітет, активно налагоджує відносини з Російською Федерацією. Про це заявило посольство України в Ізраїлі у Twitter.

"Посольство України в Державі Ізраїль із жалем наголошує, що нинішній ізраїльський уряд обрав шлях тісної співпраці з Російською Федерацією. Про це свідчить низка досить суперечливих подій, які відбулися в першій половині 2023 року, що збіглися із практично повною відсутністю ізраїльської гуманітарної допомоги Україні", – ідеться в повідомленні.

Зокрема, дипломати пригадали безрезультатний візит міністра закордонних справ Ізраїлю в Україну в лютому цього року і низку інтерв'ю прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху. Зокрема, ідеться про інтерв'ю Jerusalem Post 22 червня, у якому Нетаньяху говорив, що Ізраїль не передає озброєння Україні через побоювання, що воно може потрапити в руки Ірану.

У посольстві зазначають, що всі такі заяви ізраїльського прем'єр-міністра "завжди були спрямовані на виправдання повної бездіяльності Ізраїлю в наданні Україні оборонної допомоги протягом останніх 1,5 року".

"Спочатку аргументи були зосереджені навколо особливих відносин Ізраїлю з Росією в Сирії та нестабільного становища єврейського населення в Російській Федерації. Однак в останньому інтерв'ю було висунуто абсолютно вигадані та спекулятивні припущення, які припускають передання західної зброї з українського поля бою сирійському й іранському режимам", – ідеться в заяві.

Навіть більше, як зазначають дипломати, нещодавно уряд Ізраїлю успішно провів два раунди політичних переговорів на високому рівні з міністерством закордонних справ Росії. Окрім того, було досягнуто домовленості про створення ще однієї російської дипломатичної місії в Єрусалимі, для якої навіть безплатно виділили землю.

"Варто зазначити обурливу зневагу до моральних кордонів, продемонстровану численними ізраїльськими високопосадовцями, які лише тиждень тому відвідали дипломатичний прийом, організований російським посольством у Єрусалимі. Навіть більше, міністерство закордонних справ Ізраїлю зберігає могильну тишу щодо регулярних антисемітських заяв [президента РФ Володимира] Путіна та його поплічників", – зазначають у посольстві.

Дипломати нагадали, що Ізраїль не ввів жодних санкцій проти РФ і за останні два роки збільшив обсяг двосторонньої торгівлі з московським режимом.

"У той час, як народ України, включно зі значною єврейською громадою, спливає кров'ю під натиском російських ракет та іранських безпілотників, ізраїльське керівництво, прикриваючись словесною демагогією про свій нейтралітет (хоча вже не приховує цього), активно налагоджує відносини з Російською Федерацією. Насправді на місцях так званий нейтралітет ізраїльського уряду вважають явною проросійською позицією", – констатують автори заяви.

Дипломати закликали уряд Ізраїлю змінити свою позицію й допомогти Україні оборонними засобами, щоб підтримати свободу і демократичний світовий порядок.

Контекст:

Ізраїль передає Україні гуманітарну допомогу, а також медичне обладнання та обмундирування для рятувальників. Бені Ганц, який обіймав посаду міністра оборони в минулому уряді, заявляв, що Ізраїль не має виробничих потужностей, щоб постачати Україні системи ППО.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав Ізраїль визначитися, із ким він – "із демократичним світом чи з тими, хто заплющує очі на російський терор".

9 березня міністр оборони США Ллойд Остін на пресконференції під час візиту до Тель-Авіва закликав союзників, зокрема Ізраїль, посилити допомогу Україні в боротьбі проти російської агресії.

11 квітня Нетаньяху заявив, що Ізраїль не постачає Україні військової допомоги. "Я не знаю, на чому ґрунтуються ці повідомлення", – так він прокоментував повідомлення ЗМІ про витік таємних документів у США, де, зокрема, йшлося про сценарії, за яких Ізраїль міг би надати Україні таку військову допомогу.

21 червня міністр оборони України Олексій Резніков уперше провів телефонну розмову зі своїм ізраїльським колегою Йоавом Галантом і повідомив, що дзвінок був "дуже продуктивним".